انجام فرآیند الكترونیكی رای‌گیری دور دوم انتخابات مجلس توسط رهبر انقلاب

رهبر معظّم انقلاب پس از حضور در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی: انتخابات نشانه‌ی اراده و تصمیم‌گیری مردم است، هر چه مجلس قوی‌تر باشد امكان كار در كشور بیشتر است.

🔸خبرنگار رسانه ملی: عرض سلام و ادب دارم محضر جنابعالی و میلاد حضرت فاطمه‌ی معصومه سلام‌الله‌علیها و آغاز دهه‌ی كرامت را تبریك و تهنیت میگویم. حضرتعالی در هنگام رأی‌سپاری در دور اول انتخابات به نیكی خطاب به ملت شریف فرمودید كه فاستبقوا الخیرات و اینكه در كار خیر حاجت هیچ استخاره نیست. اما احتمالاً برای برخی از هم‌وطنان‌مان، دور دوم انتخابات از اهمیت كمتری برخوردار باشد و یا عزیزانی كه در دور اول مشاركت فرمودند تصور كنند كه به تكلیف عمل شده و دور دوم را چندان جدی تلقی نكنند. بفرمایید كه چه توصیه‌ای برای مردم عزیز ایران در دور دوم انتخابات دارید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

🔸بسم الله الرّحمن الرّحیم.
سلام عرض می‌كنم به همه‌ی كسانی كه می‌شنوند این سخن را و به حضار محترم و به آقای مجری محترم. ان‌شاءالله كه همه‌تان موفق باشید.

🔸انتخابات فی نفسه یك كار اساسی و مهمی برای كشور و برای مردم است. انتخابات نشانه‌ی حضور مردم است، نشانه‌ی اراده و تصمیم گیری مردم است. بنابراین وظیفه‌ی ملّی هر انسانی كه مایل است كشور پیشرفت داشته باشد، كار بكند و به مقاصد بزرگ نزدیك بشود، این است كه در انتخابات شركت كنند. مرحله‌ی اول و دوم انتخابات هیچ فرقی با هم ندارد. همان اهمیتی كه مرحله‌ی اول دارد مرحله‌ی دوم هم دارد.

🔸شما در مرحله‌ی اول، تعدادی را انتخاب كردید و فرستادید به مجلس؛ لكن ظرفیت همچنان تمام نشده است. در مرحله‌ی دوم، ظرفیت را تكمیل میكنید. اگر چنانچه ما آنجا شركت كردیم -فرض كنید در تهران- تعدادی را انتخاب كردیم و بقیه ماندند و شركت نكردیم، درواقع كار را كأنه نیمه تمام رها كردیم.
بنابراین اهمیت مرحله‌ی دوم كمتر از مرحله‌ی اول نیست.

🔸ان‌شاءالله كه مردم عزیزمان همه شركت كنند و رأی بدهند و مجلس را تكمیل كنند. هر چه رأی بیشتر باشد مجلس قوی‌تر است. هر چه مجلس قوی‌تر باشد امكان كار در كشور بیشتر است.

🔸ان‌شاءالله كه موفق باشید والسلام علیكم و رحمة الله و بركاته؛
خداحافظ آقایان و خانمها.

1403/02/21
|
12:20