بررسی فعالیتها و رویكرد شورایعالی انقلاب فرهنگی در برنامه افق

مقام معظم رهبری، تكالیف جدی ای را برای شورایعالی انقلاب فرهنگی تبیین كردند و در دوره جدید رهبری مطالبه ای جدی از شورا دارند كه بحث قرارگاهی بودن شورایعالی انقلاب فرهنگی می باشد.

1402/03/15
|
20:55

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ در برنامه روز گذشته افق دكتر سید محمدجواد آل احمد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی میهمان برنامه بودند و در خصوص شورایعالی انقلاب فرهنگی توضیحاتی را مطرح نمودند و بیان كردند:«مقام معظم رهبری، تكالیف جدی ای را برای شورایعالی انقلاب فرهنگی تبیین كردند و در دوره جدید رهبری مطالبه ای جدی از شورا دارند كه بحث قرارگاهی بودن شورایعالی انقلاب فرهنگی می باشد.»
قرارگاه معنای خاص خود را دارد و صرفا به معنای كار اجرایی نیست ، بعنوان مثال ما در زمان جنگ قرارگاههای مختلفی همچون ارتش و سپاه و بسیج داشتیم یا در حال حاضر ما ستاد مشترك داریم ، قرارگاه در واقع به عنوان دیدبان اصلی و هماهنگ كننده است . ممكن است ما در این قرارگاه 10 وزارتخانه و یا 10 مجموعه فرهنگی داشته باشیم. به تعبیر مضمون میگویم وقتی شورا نقش قرارگاهی داشته باشد می تواند كارهای خود را هماهنگ كند و آن هویت جمعی كه رهبری تاكید دارند كه شورایعالی انقلاب فرهنگی باید هویت جمعی پیدا بكند را داشته باشد.
در دوره تحولی جدید ما به همت حجه الاسلام و المسلمین آقای دكتر خسروپناه این كار حركتش آغاز شده و اعضای شورا نیز همسو با ایشان با رویكرد اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری حركت را شروع كرده اند. در این مدت تلاشهای خوبی شده ولی با آن قله ای كه مدنظر رهبری هست فاصله زیادی داریم.
دكتر خسروپناه در ادامه اشاره فرمودند:" میتوانیم بگوییم تا كنون 30 درصد فرمایش رهبر را محقق كرده ایم ، كارهای خیلی خوبی شروع شده و تمام مجموعه های فرهنگی انصافا پای كار آمده اند و مركز رصد شورا كه بعنوان دیدبان امورات فرهنگی می باشد تشكیل شده ، بحث مردمی سازی و تشكلهای مردمی در حال شكل گیری است و همچنین برنامه خیلی خوبی كه در شورایعالی انقلاب فرهنگی شروع شده بحث توجه به استانهاست. به عنوان مثال در هر سفر بعضی مواقع 19 برنامه میگذاریم كه بتوانیم ارتباطات نخبگان و مردم را شكل بدهیم و دغدغه های كف میدان را بشناسیم. البته این تاكید وجود دارد كه وقتی میگوییم كه شورایعالی انقلاب فرهنگی قرارگاه فرهنگی بشود به طبع آن شورای فرهنگی استانها هم باید قرارگاه استانی بشود.
ان شالله این دوره تحولی كه برای دبیرخانه شورا و خود شورا مدنظر قرار گرفته شده جامه عمل پوشانده شود و خروجی آن همان هویت جمعی ای كه رهبری میفرمایند محقق شود.
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای برنامه افق را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.

برنامه افق به تهیه كنندگی سركار خانم محبوبه كلانتر شنبه ها بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع