حکایت جاودانگی پنجشنبه از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو قرآن

حكايت جاودانگي

نگاهی به زندگینامه شهید "سید محمد سعید جعفری " در برنامه "حکایت جاودانگی"

برنامه "حکایت جاودانگی" پنجشنبه 7 مرداد ماه به زندگینامه شهید"سید محمد سعید جعفری " خواهد پرداخت.

1400/05/04
|
13:51

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی کتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-ترکیبی است.
بر اساس این گزارش به مناسبت ایام دهه ولایت و عید سعید غدیر در برنامه روز پنجشنبه 7 مرداد ماه به زندگینامه شهید"سید محمد سعید جعفری "شهیدی از سلاله سادات که در شب عید غدیر به شهادت رسیده است ،پرداخته می شود.
شهیدسید محمد سعید جعفری ، اولین فرمانده سپاه غرب کشور ، از جوانترین فرماندهانی است که هدایت جنگ ایران و عراق را به عهده گرفت. روزی که جنگ آغاز شد او یک جوان 28 ساله بود و در همین سن به فرماندهی سپاه کرمانشاه منصوب شد. در 4 آبان 1359 در منطقه قراویز سرپل ذهاب بر اثر اصابت انفجار مین و درسن 28 سالگی به شهادت رسیدند.
این شهید بزرگوار از کودکی به عنوان مُکبِر و مؤذن مسجد بود. همزمان با تحصیل در مدرسه به تحصیل علوم دینی و شرکت در جلسات مذهبی حضوری فعال پیدا می‌کند. در 17 سالگی ازدواج نمود، و پس از پایان تحصیلات متوسطه به اصرار پدرش کارخانه چوب بری را تحویل گرفت و به ادارهٔ آن پرداخت. وی در همین کارخانه بود که هسته اولیه جلسات ضد رژیم پهلوی را پایه‌ریزی می‌کند و این آغاز فعالیت‌های مذهبی و تدریس کلاس‌های اعتقادی او در کرمانشاه بود. بعدها در سخنرانی‌های پرشور به حکومت پهلوی حمله می‌کند. به همین دلیل مورد تعقیب مأموران ساواک قرار می‌گیرد؛ و به زندان و مورد شکنجه قرار می‌گیرد. با پیروزی انقلاب ایران، او اولین هسته‌های انقلابی را جهت دفاع و حفاظت از شهر به وجود می‌آورد. سپس به عنوان اولین فرمانده کمیته انقلاب اسلامی برگزیده می‌شود.

لازم به ذکر است ،برنامه حکایت جاودانگی کاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو ، روایتگری فضه سادات حسینی پنجشنبه ها ساعت 17:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

دسترسی سریع
حکایت جاودانگی