حکایت جاودانگی پنجشنبه از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو قرآن

حكايت جاودانگي

بررسی زندگینامه «شهید حسن عباسپور» در حکایت جاودانگی

برنامه «حکایت جاودانگی» رادیو قرآن روز پنجشنبه، 12تیرماه به زندگینامه شهید دکتر «شهید حسن عباسپور» می‌پردازد.

1399/04/11
|
15:37

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن، برنامه حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان هر هفته از رادیو قرآن پخش می‌شود.
معرفی کتاب، گزیده‌ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه‌ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه‌ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش‌های مختلف این برنامه مستد - ترکیبی است.
در برنامه ی روز پنجشنبه 12 تیرماه، بخش هایی از صحبت های همسر "شهید حسن عباسپور" پیرامون ویژگی های ایشان، گزارشی از مزار شهدا و همچنین بخشی از صحبت های خود شهید تقدیم شنوندگان می شود.
«حکایت جاودانگی» کاری از گروه اطلاع‌رسانی و محافل است که به تهیه‌کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا کریمی، روایتگری فضه‌سادات حسینی و گزارشگری کامران برومیده، روزهای پنجشنبه از ساعت 17:35 به مدت 30 دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود.

بخشی از زندگینامه شهید دکتر حسن عباسپور
حسن عباسپور تهرانی‌فرد ‏(1323–7 تیر 1360 در تهران) وزیر نیرو در کابینه محمد علی رجایی بود. او استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و مؤسس دانشگاه صنعت آب و برق بود.

او در جریان بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در تاریخ 7 تیر 1360 که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از اعضای این حزب شد، کشته شد.
شهید عباسپور در سال 1342 دوره دبیرستان را در مدرسه هدف و با معدل 18/2 در تهران به پایان رساند. در همان سال در کنکور شرکت کرد و وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد. او در سال 1346 در رشته الکترومکانیک مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرد و چون جزو فارغ التحصیلان ممتاز بود بلافاصله در دانشگاه صنعتی شریف جذب و به عنوان دستیار در کار آزمایشگاهی، تحقیق و تدریس مشغول به کار شد.
در تاریخ تیر ماه 1350 برای انجام تحقیقات در پروژه طراحی خط 400 هزار ولت کبان - آنکارا به سوئیس رفت و مدتی در این پروژه مشغول به کار بود.
پس از بازگشت به میهن دوباره در سال 1351 برای تحصیل در رشته دکترای انرژی عازم انگلستان شد و در دانشگاه لندن در زمینه‌های برنامه‌ریزی انرژی و شبکه‌های الکتریکی و مدیریت آن تحقیقاتی را انجام داد و دکترای این رشته را اخذ کرد.

دسترسی سریع
حکایت جاودانگی