حکایت جاودانگی پنجشنبه از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو قرآن

حكايت جاودانگي

برنامه "حکایت جاودانگی" به زندگینامه "شهید محمد ابراهیم همت" می پردازد

برنامه "حکایت جاودانگی" پنجشنبه 15اسفندماه به زندگینامه شهید محمد ابراهیم همت می پردازد.

1398/12/13
|
16:24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه ی حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان هر هفته از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی کتاب، گزیده ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-ترکیبی است.
بر اساس این گزارش، این برنامه روز پنجشنبه 15اسفندماه به زندگینامه محمد ابراهیم همت خواهد پرداخت.
حکایت جاودانگی کاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا کریمی، روایتگری فضه سادات حسینی و گزارشگری کامران برومیده، روزهای پنجشنبه ساعت 18:20 به مدت 30 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

زندگینامه شهید محمدابراهیم همت
محمد ابراهیم همت در 12 فروردین 1334 در شهرضای اصفهان به دنیا آمد. تحصیلات خود را در همان شهر به پایان رساند و در سال 1352 دیپلم گرفت. در همان سال وارد دانشسرای تربیت معلم اصفهان شد و در سال 1354 مدرک فوق دیپلم خود را اخذ کرد. 2 سال بعد برای گذراندن خدمت سربازی اقدام کرد. وی پس از سربازی به شهر خود بازگشت و مدتی در مدارس راهنمایی شهرضا و روستاهای اطراف به تدریس تاریخ پرداخت. در آن دوران کوشید دانش‌آموزان را با افکار انقلابی آشنا کند و همین امور سبب شد که چندین نوبت از طرف سازمان امنیت و اطلاعات کشور (ساواک) به او اخطار شود. گوشه و کنار، حرفهای نیش‌دار او به گوش حکومت رسید و خبر اخطار ساواک در پرونده تازه گشوده‌اش، ثبت گردید. سخنان و افکار او مأمورین شاه را به تعقیب وی واداشته بود، به گونه‌ای که او شهر به شهر می‌گشت تا از دستگیری در امان باشد. نخست به شهر فیروز آباد رفت و مدتی در آنجا تبلیغ کرد. پس از چندی به یاسوج رفت. موقعی که در صدد دستگیری وی برآمدند به دوگنبدان عزیمت کرد و سپس به اهواز رفت و در آنجا سکنی گزید. با بالا گرفتن انقلاب 1357، به شهرضا بازگشت و سازمان‌دهی تظاهرات مردمی را بر عهده گرفت. در پایان یکی از راهپیمایی‌ها، قطعنامه آن را قرائت کرد و شایع شد که حکم اعدامش را صادر کرده‌اند و همین مسئله، او را تا روز پیروزی انقلاب، در مخفی‌گاه‌ها نگه داشت.

دسترسی سریع
حکایت جاودانگی