استاد سلیمی كارشناس و پژوهشگر علوم قرآنی در تسنیم رادیو قرآن تأكید كرد؛ انسان باید در همه حال قدردان و شكرگذار نعمت های الهی باشد

انسان ناسپاس، بخیل و دنیاپرست باید بداند كه در قیامت كه همه انسان های خفته در خاك بیرون آمده و باطن همه برملا می شود، خداوند از اعمال و نیات بندگان خود آگاه بوده و بر آن اساس به حساب بندگان خود رسیدگی می نماید.

1401/09/07
|
09:52

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ استاد حاج عباس سلیمی كارشناس و پژوهشگر علوم قرآنی در بخش طعم عسل برنامه صبحگاهی تسنیم رادیو قرآن گفت: قطعا در زندگی شنیدیم كه می گویند برخی از افراد حرمت نان و نمك را حفظ نمی كنند. این امر نشانه ناسپاسی و قدرناشناسی است كه متاسفانه برخی از افراد متاسفانه حتی در درگاه خداوند اینچنین هستند. وی در ادامه افزود: خداوند در قرآن كریم پس از چندین قسم پی در پی می فرماید: همانا كه انسان نسبت به نعمت های پروردگار خود ناسپاس و بخیل است. كنود كسی است كه مصائب و مصیبت های خود را با آب و تاب برای دیگران تعریف نموده اما نعمت هایی كه خداوند به او عطا نموده است، فراموش می نماید. او نعمت های خداوند را تنها استفاده نموده و از عطا و بخشش به دیگران خودداری می نماید. در مشكلات و مصائب با دوستان خود همدردی ننموده و خیرش به كسی نمی رسد. وی نعمت های پروردگار را یا در راه معصیت او استفاده نموده و یا نعمت های خداوند را انكار می نماید. استاد سلیمی با بیان اینكه انسان نیز معنای كنود را قبول دارد، خاطرنشان كرد: انسان ناسپاس، بخیل و دنیاپرست باید بداند كه در قیامت كه همه انسان های خفته در خاك بیرون آمده و باطن همه برملا می شود، خداوند از اعمال و نیات بندگان خود آگاه بوده و بر آن اساس به حساب بندگان خود رسیدگی می نماید. بنابراین باید در همه حال سپاسگذار و قدردان نعمت های الهی باشیم. گفتنی است؛ مجله صبحگاهی "تسنیم" رادیو قرآن با رویكرد اطلاع رسانی همراه با بخش هایی متنوع، شنبه تا پنجشنبه از این شبكه رادیویی به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود. پخش آیتم "صفحه نور" تلاوت روزانه یك صفحه از قرآن، بخش گزارشی و خبری برنامه به گزارشگری مریم مقدسی، پخش فرازهای ناب تلاوت فواصل برنامه از جمله بخش های این مجله صبحگاهی است. این برنامه به تهیه كنندگی نورالدین سجادی و محمد حسن رحمانی با اجرای غلامرضا احمدی و هادی ربیعی و هماهنگی جلال زارعی از ساعت 6:40 الی 8 صبح از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می شود. مخاطبان در سرتاسر دنیا میتوانند ازطریق وبسایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و درجریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قراربگیرند و دیدگاه و نظرات خود را ازطریق سامانه پیامكی و تلفن گویای شبكه با ما درمیان بگذارند. از طریق موج اف.ام ردیف100مگاهرتزشنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

دسترسی سریع