صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

- از ساعت - به مدت -

مسیب زاده گفت: تعامل با اوقاف فقط برای حمایت‌های مالی نبوده و نیست این رقم‌ها نه دردی از ما دوا می‌کند نه برای اوقاف رقمی است؛ باور ما به کار گروهی است تا بتوانیم در کنار هم خدمتی به قرآن در جهت بسط و گسترش مفاهیم این مصحف شریف کرده باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، امروز، 14 مهر در نشست تخصصی با رؤسای ادارات قرآن ادارات کل اوقاف و امور خیریه اوقاف که در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری قرآن اراک انجام شد از تعامل ایجاد شده بین اوقاف و وزارت آموزش و پرورش ابراز خرسندی کرد و گفت: ادغام مسابقات قرآن دانش‌آموزی با شکوفه‌ها علی‌رغم سختی‌ها با مزیت‌های بسیاری رو به رو شد.
وی تصریح کرد: تعامل با اوقاف فقط برای حمایت‌های مالی نبوده و نیست، این رقم‌ها نه دردی از ما دوا می‌کند نه برای اوقاف رقمی است. باور ما به کار گروهی است تا بتوانیم در کنار هم خدمتی به قران در راستی بسط و گسترش مفاهیم این مصحف شریف کرده باشیم.
مسیب زاده ادامه داد: باید اقداماتی را صورت دهیم که صاحب ندارد تا از موازی‌کاری جلوگیری شود. کمترین مسائل به مادیات تعلق دارد. مشارکت اوقاف و اموزش و پرورش به واسطه ارتقای راندمان کاری است. واگذاری مسابقات شکوفه‌ها به آموزش و پرورش احساس رضایت‌مندی و برتری را در متسابقان نوجوانان بالا می‌‌برد. این مسابقات برد برد است.
این مقام مسئول اضافه کرد: برگزاری مسابقات کار فوق‌العاده‌ای نبود در قالب تفاهم‌نامه بود. برای اجرای تفاهم‌نامه خیلی از استان‌ها زحمت کشیدند و ارتباطات خوبی برقرار شد. آمادگی داریم اگر ناظر مسابقات اوقاف جایی از برگزاری مسابقات ایرادی دید گوشزد کند تا رفع کنیم.
وی اظهار کرد: بدون شک نیروی انسانی منشأ تحول است. پس از فرمایش رهبری یک میلیون و 12هزار عضو با کد ملی در طرح حافظان ثبت‌نام کردند که از این تعداد بیش از 938 هزار نفر فرهنگی و دانش‌آموز هستند. اگر قرار است کار قرآنی با شدن دنبال شود بهتر است در زمینه حفظ انجام شود. امسال 14میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور ثبت نام کردند که همگی آماده فراگیری هستند باید از این ظرفیت استفاده کرد.
مسیب‌زاده بیان کرد: در آزمون تفسیر 540 هزار کارمند نز ثبت‌نام کردند که از این تعداد 450 هزار فرهنگی و آموزش و پرورشی بودند. به سادگی نباید از آموزش و پرورش عبور کرد. سال اول طرح نور در راستای حفظ ترتیبی انجام شد، حفظ موضوعی در قالب طرح نور باران از دیگر اقدامات برای حفظ است.
وی در راستای وقف‌های مشارکتی نیز گفت: اجرای وقف‌های مشارکتی از دو سال پیش در خراسان رضوی رونمایی شد. هدف ما حضور بیشت افراد در وقف است. در این استان 350 هزار موقوفه واقفان قرآنی در سطح دانش‌آموزی داریم. آماده‌سازی در راستای اجرای این طرح در استان‌های دیگر باید از مهرماه سال جاری آغاز شود. حضور ‌موزان در طرح احلی من‌العسل از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

مرتبط با این خبر

  • اعلام نتایج نهایی رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • برگزاری مسابقات سراسری قرآن، بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی استان مرکزی است

  • رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل مسابقات سراسری قرآن فینالیست‌های خود را شناخت

  • پخش زنده اختتامیه مسابقات سراسری قرآن بانوان از رادیو قرآن

  • رقابت بانوان قاری در مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • اعلام فینالیست‌های حفظ 10 جزء مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • اسامی منتخبان نیمه‌نهایی رشته‌های حفظ مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • آغاز مرحله نیمه نهایی رقابت های بانوان در رشته های حفظ کل، حفظ 10 و 20 جزء

  • ادامه رقابت حافظان کل در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • ادامه رقابت‌ها در رشته حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن بانوان