صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:35 به مدت 5 دقیقه

برنامه حقوق شهروندی روزهای 1 تا 3 مردادماه با بررسی مهریه در آیات و روایات و پاسخ به پرسش های متداول آن از رادیو قرآن پخش می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
توجه به تعالیم ادیان الهی، نقش مؤثر آنها را در شکل‌دهی و ترویج حقوق بشر روشن می کند، زیرا خاستگاه حقوق بشر، فطرت انسان است بر همین اساس برنامه کوتاه حقوق شهروندی با محوریت حقوق خانواده از رادیو قرآن پخش می شود.
این برنامه با بیان حقوق خانواده از منظر آیات و روایات سعی دارد تا به رایجترین پرسش های جامعه در این خصوص پاسخ داده و احکام و قوانین موجود در خانواده و اجتماع را به طور اختصار توضیح دهد.
حقوق شهروندی روز سه شنبه 1 مردادماه با بررسی موضوع مهریه از منظر آیات و روایات در خصوص فرهنگ مهریه قرآنی و مهرهای سبک در جامعه صحبت می کند.
روز چهارشنبه 2 مردادماه این برنامه با موضوع عدم ابهام در مهریه و پنجشنبه 3 مردادماه با موضوع اینکه رد و بدل کردن مهریه در دوران نامزدی ایجاد علقه نمی کند به سمع شنوندگان می رسد.
حقوق شهروندی که کاریست از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن، روز های شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:35 به مدت 5 دقیقه به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید و کارشناسی دکتر حسن فدایی، استاد دانشگاه و حقوقدان از رادیو قرآن تقدیم مخاطبان می شود.

مرتبط با این خبر

  • بیان حقوق خانواده از منظر آیات و روایات در برنامه "حقوق شهروندی"