یک آیه، یک قصه شنبه تا پنجشنبه از ساعت 19:55 به مدت 10 دقیقه

دانش آموزان مقطع ابتدایی برنامه "یک آیه، یک قصه" را در مدرسه می شنوند

برنامه ی "یک آیه، یک قصه" با محوریت یک آیه از قرآن کریم و خلق داستانی پند آموز که از رادیو قرآن پخش می شود، دانش آموزان مقطع ابتدایی نیز در مدرسه از آن بهره مند می شوند.

1397/08/02
|
13:29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه یک آیه، یک قصه با محوریت یک آیه از قرآن کریم و خلق داستانی پند آموز سعی دارد نکات مهم آن آیه را در قالب نمایشی مختصر در لوح سفید ذهن کودکان و نوجوانان ماندگار کند.
تقویت انس و علاقه به قرآن کریم و یادگیری آن برای کودکان و نوجوانان، ترغیب کودکان و نوجوانان به یادگیری آموزه های قرآنی، سهولت در حفظ کردن آیات اخلاقی برای کودکان و نوجوانان و ایجاد فضای قرآنی شاد و کودکانه در قالب قصه از اهداف برنامه است.
این برنامه با حضور استاد مریم نشیبا، راوی به یادماندنی قصه های کودک و نوجوان در رادیو به عنوان روایتگر و بازیگر قصه و همینطور هلیا امیدی مفرد، نوجوانی که در نمایش های این برنامه در عالم کودکی با نکات اخلاقی و رفتاری عبرت آموز به واسطه آیات قرآن کریم آشنا می شود، روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعات 6:50 و 20:30 از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان می شود.
با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و درخواست مدیران مدارس مقطع ابتدایی فایل این برنامه در اختیار آنان قرار گرفته و در ساعت های مختلف در مدارس پخش می کنند تا دانش آموزانی که امکان شنیدن برنامه از رادیو قرآن را ندارند، بتوانند از آموزه های آن بهره مند شوند.
یادآور می شود، این برنامه دیالوگ محور به همت گروه علوم قرآنی، تهیه کنندگی سمیرا قنبری و نویسندگی زهرا داوری کیا در رادیو قرآن تولید و پخش می شود.فایل برنامه نیز در کانال سروش به نشانی sapp.ir/radioquran رادیو قرآن قابل دریافت است.

دسترسی سریع
یک آیه ، یک قصه