صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه- دوشنبه- چهارشنبه از ساعت 16:15 به مدت 45 دقیقه

رئیس سازمان دارالقرآن کریم گفت: به جهت هماهنگی و یکسان سازی فعالیت های قرآنی هر ساله این نشست ها را برگزار می کنیم و جزییات کار مانند بودجه مربوطه و طرح تفصیلی طرح های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، مهدی قره شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن کریم طی ارتباط تلفنی با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به نشست مدیران تبلیغات اسلامی استان ها گفت: ما هر سال نشست هایی با مدیران کل تبلیغات اسلامی و مسئول ادارات امور قرآنی با هدف ایجاد هماهنگی در رابطه با برنامه هایی که در آن سال می خواهد اجرا شود، برگزار می کنیم.
وی با بیان اینکه در سال 97 برنامه های مختلفی با جنس برنامه های آموزشی پیش بینی کردیم که حجم بیشتر آنها توسط ادارات امور قرآنی استان ها در سراسر کشور عملیاتی می شود، خاطرنشان کرد: به جهت هماهنگی و یکسان سازی سراسر کشور هر ساله این نشست ها را برگزار می کنیم و جزییات کار مانند بودجه مربوطه و طرح تفصیلی طرح های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.
قره شیخلو ادامه داد: در این نشست ها معمولا استان ها با توجه به تجربیات خود پشنهاداتی برای تغییرات برنامه ها و بومی سازی برنامه ها به ما می دهند که به برنامه ریزی دقیق تر و متناسب با شرایط و نیاز هر استان از سوی سازمان منجر می شود.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم با اشاره به مصوبات این نشست اظهار کرد: توجه به بخش معنا محوری کارها، آشایی مردم با مفاهیم قرآن کریم، توجه به ارتقای توانمندی ظرفیت موسسات مردمی از جمله مواردی بود که در این نشست طرح و بررسی شد این در حالی است که ما تاکید می کنیم به استان ها که کار اجرایی انجام ندهند و کار نظارت و هدایت داشته باشند و اجرا را به بخش های مردمی بسپارند.
وی با اشاره به طرح تقویت نیروهای انسانی حوزه های قرآنی ادارات کل در این نشست تصریح کرد: ما 580 پست کارشناس امور قرآنی در کشور داریم که 60 درصد ظرفیت جذب شدند و 40 درصد مابقی منتظر هستند که این امر نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد، من در این نشست در حوزه آموزش و تبلیغ و ترویج و حمایت از موسسات 200 نکته را یادداشت کردم که باید کارشناسی شود و بخشی که امکان اجرا باشد را عملیاتی کنیم.
قره شیخلو با بیان اینکه کل کارهای آموزشی سازمان از طریق استان ها انجام می شود، گفت: امسال 40 هزار نفر را برای برنامه حفظ جز سی سهیمه دادیم، 30 هزار نفر را برای آموزش های عمومی سهیمه دادیم، نزدیک به 200 دوره تخصصی تربیت کادر را به استان ها سهمیه دادیم که در طول سال اجرا می شود و نظارت و ارزیابی عملکرد موسسات را استان ها واگذار کردیم.
رئیس سازمان دارالقرآن کریم با بیان اینکه برخی از فعالیت های متمرکز مانند نظارت بر چاپ و نشر قرآن در ستاد انجام می شود، خاطرنشان کرد: عمده فعالیت ما توسط ظرفیت استانی انجام می شود، این در حالی است که استان ها نقش نظارتی دارند و باید اعتماد کنند به بخش مردمی و ما نیز تلاش می کنیم این فضا را در سراسر کشور ایجاد کنیم.

مرتبط با این خبر

  • معرفی دستاوردها و خدمات انقلاب در شنبه های انقلاب

  • برگزاری بخش آوایی مسابقات قرآن دانش آموزی در اردوگاه باهنر

  • ابلاغ برنامه جامع بین المللی فعالیت های قرآنی

  • پاسخ استاد شاه میوه اصفهانی به برخی جنجال ها به نحوه داوری آثار تواشیح

  • برگزاری دومین جشنواره قرآنی طیبات موسسه جامعه القرآن

  • رقابت حدود 500 نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم

  • برپایی جشن های دهه کرامت با مشارکت استانداران استان ها

  • رونمایی از آلبوم آثار گروه انوارالمهدی به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

  • مشارکت شبکه های سراسری رسانه ملی در طرح 1452

  • ضرورت ایجاد وقف مشارکتی در حوزه قرآن با مشارکت رادیو قرآن