صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه- دوشنبه- چهارشنبه از ساعت 16:15 به مدت 45 دقیقه

مسئول دبیرخانه کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم گفت: برنامه جامع اجرایی در کارگروه، مبتنی بر چشم انداز 20 ساله با اصول و سیاست ها و اهداف کلان و عملیاتی و 8 راهبرد و 47 اقدام تنظیم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمد مهدی عزیز زاده، مسئول دبیرخانه کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم در گفتگوی تلفنی با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به تهیه برنامه جامع فراحوزه های فعالیت های قرآنی گفت: در سند راهبردی توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی در راهبرد 5 و آخرین اقدام راهبرد به تهیه و اجرای برنامه جامع فعالیت های قرآنی در خارج از کشور اشاره شده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود 16 دستگاه مختلف و نهادهای مردمی در خارج از ایران فعالیت های قرآنی در حوزه اعزام و محافل انس انجام می دهند و با ایران تعاملات علمی و دانشگاهی و فعالیت های آموزشی دارند لذا نیازمند این بود که این اقدام ملی با سند توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی هماهنگ شود.
عزیززداه ادامه داد: بنابراین برنامه جامع اجرایی در کارگروه فرا کمیسیونی متشکل از اعضای دیگر کمیسیون ها، مبتنی بر چشم انداز 20 ساله با اصول و سیاست ها و اهداف کلان و عملیاتی و 8 راهبرد و 47 اقدام تنظیم شد.
مسئول دبیرخانه کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم با بیان اینکه در این برنامه جامع در سه حوزه آموزش و پژوهش و تبلیغ و ترویج راهبرد و اقدام تعریف شده است، اظهار کرد: این برنامه علاوه بر کمیسیون و شورای توسعه فرهنگ قرآنی در شواری سیاستگذاری بین الملل دفتر مقام معظم رهبری طرح و تصویب شده است.
وی با بیان اینکه حدود 18 دستگاه و نهاد مخاطب مستقیم این سند هستند، تصریح کرد: این سند پس از مرحله ابلاغ در کارگروه مروبطه به بحث گذاشته شد و دستگاه ها در حال برنامه ریزی و طراحی برنامه های خود برای اجرایی کردن این سند هستند.
عزیززاده با اشاره به دو اتفاق خوب در این برنامه افزود: در کارگروه راهبری این برنامه اولا تقسیم کار در بین دستگاه ها صورت می گیرد و از موازی کاری جلوگیری می شود و اینکه مقرر شد همه دستگاه ها برنامه های خود را منطبق بر این سند بازتعریف و بازطراحی و تغییر دهند.
مسئول دبیرخانه کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم با بیان اینکه دستگاه ها تا 7 مردادماه مهلت دارند تا برنامه های خود را به کارگروه ارسال کنند، گفت: در این راستا در جلسه کارگروه که 14 مرداد در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد، برنامه ها طرح و بررسی می شود.

مرتبط با این خبر

  • معرفی دستاوردها و خدمات انقلاب در شنبه های انقلاب

  • برگزاری بخش آوایی مسابقات قرآن دانش آموزی در اردوگاه باهنر

  • یکسان سازی فعالیت های قرآنی در نشست مدیران تبلیغات اسلامی استان ها

  • پاسخ استاد شاه میوه اصفهانی به برخی جنجال ها به نحوه داوری آثار تواشیح

  • برگزاری دومین جشنواره قرآنی طیبات موسسه جامعه القرآن

  • رقابت حدود 500 نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم

  • برپایی جشن های دهه کرامت با مشارکت استانداران استان ها

  • رونمایی از آلبوم آثار گروه انوارالمهدی به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

  • مشارکت شبکه های سراسری رسانه ملی در طرح 1452

  • ضرورت ایجاد وقف مشارکتی در حوزه قرآن با مشارکت رادیو قرآن