صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

قرآن و اقتصاد(معرفی پژوهشهای اقتصاد اسلامی)

قرآن و اقتصاد(معرفی پژوهشهای اقتصاد اسلامی)

روزهاي فرد از ساعت 15:45 به مدت 15 دقيقه

برنامه "قرآن و اقتصاد" روز یکشنبه 22 مردادماه با توجه به آیات سوره مبارکه بقره به موضوع "صبر در برابر مصیبتها از وظایف فقیران و محرومان" می پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه ی "قرآن و اقتصاد"با توجه به نامگذاری سال 1396 با نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» از سوی رهبر معظم انقلاب روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت 15:45 به روی آنتن رادیو قرآن می رود.
در این برنامه به مبانی اقتصاد اسلامی و آموزه های قرآنی و روایی پیرامون تولید و اشتغال پرداخته می شود.
کارشناس برنامه نیز به معرفی پژوهشهای صورت گرفته با موضوع اقتصاد اسلامی از قبیل مقاله، کتاب و سایت اینترنتی خواهد پرداخت و در ادامه گزارشی از کارگاه ها و کارآفرین های اقتصادی ارائه می شود.
در برنامه روز یکشنبه 22 مردادماه با توجه به آیات 155 تا 157 سوره مبارکه بقره به این موضوع پرداخته می شود که وظیفه فقیران و محرومان مادی صبر پیشه کردن در برابر مصیبتهاست. پایان نامه (پیام های اقتصادی قرآن) نوشته ی زهرا فضایلی نیز معرفی خواهد شد.
این برنامه به همت گروه اطلاع رسانی، به تهیه کنندگی علیرضا صفرزاده، کارشناسی غلامرضا اشرف سمنانی و گویندگی حمید عبیری، روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه ساعت 15:45 به مدت 15 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • لازمه کسب رزق حلال، رعایت تقوای الهی موضوع برنامه "قرآن و اقتصاد"

  • اهمیت کار و کارگر و نکوهش بیکاری موضوع برنامه "قرآن و اقتصاد"

  • تبیین اصول سه گانه اقتصاد در زندگی موضوع برنامه "قرآن و اقتصاد"