صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دوشنبه از ساعت 20:45 به مدت 75 دقیقه

برنامه "تلاوت من" با هدف شناسایی و ارتقاء سطح تلاوت قاریان کشورمان دوشنبه هر هفته از رادیو قرآن پخش می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، مسعود خالقی، تهیه کننده برنامه "تلاوت من" با اشاره به اهم اهداف پخش این برنامه گفت: برنامه "تلاوت من" به لحاظ شکلی و محتوایی دارای ساختار متفاوت و نویی است، این برنامه با کارشناسی استاد احمد ابوالقاسمی از قاریان بین المللی کشورمان روزهای دوشنبه هر هفته از رادیو قرآن پخش می شود.
وی با اشاره به اهداف شکل گیری برنامه قرآنی تلاوت من گفت: مهمترین هدفی که این برنامه دنبال می کند شناسایی قاریان مستعد و گمنام از سراسر کشور است، برخی از قاریان ما به دلایل مختلف نمی توانند رتبه های رسمی کسب کنند یا در مسابقات بین المللی قرآن حضور درخشانی داشته باشند از این رو برنامه تلاوت من سعی دارد ضمن شناسایی این افراد به پرورش استعدادهای قرآنی کشور بپردازد.
خالقی تصریح کرد: برنامه تلاوت من کانون تلاوت قرآن قاریان مستعد کشور است تا زمینه رشد و شکوفایی آنها بیش از پیش فراهم شود.
وی افزود: سعی داریم طی فراخوانی گسترده در کل کشور از علاقه مندان به شرکت در این برنامه دعوت کنیم تا تلاوت های خود را به صورت صوتی در قالب ایمیل ارسال کنند.
افراد باید علاوه بر ارسال فایل صوتی تلاوت خود آدرس و نشانی محل سکونت، محل اجرای تلاوت، شماره تلفن و اساتید خود را معرفی کنند. گفتنی است، به طور میانگین در هر برنامه پنج تلاوت پخش می شود و استاد ابوالقاسمی نکات فنی خود را پیرامون آنها مطرح می کند تا علاوه بر ارایه مباحث آموزشی تشویقی برای قاریان نوجوان باشد.
خالقی با اشاره به استانداردهای لازم تلاوت قاریان برای شرکت در برنامه تلاوت من، عنوان کرد: این تلاوت ها باید دارای حداقل استانداردهای فنی باشد و از لحاظ کیفیت صوتی در حد مطلوب ضبط شود. گفتنی است، علاقه مندان در هر مقطع سنی می توانند در برنامه تلاوت من شرکت کنند و شرط پخش تلاوت آنها عدم اشکالات تجویدی و ابتدایی، صوت و لحنی باشد و تلاوتی در حد شأن رسمیت رادیو قرآن ارایه شود.
گفتنی است، علاقمندان می توانند فایل های صوتی تلاوت خود را به پست الکرونیک برنامه به آدرس telavateman@irib.ir و 09353000124ارسال نمایند.
برنامه "تلاوت من" کاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن به کارشناسی استاد احمد ابوالقاسمی و تهیه کنندگی مسعودرضا خالقی، دوشنبه شب ها، ساعت 20 و 45 دقیقه تا 22 به صورت زنده از شبکه رادیویی قرآن پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • پخش زنده برنامه «تلاوت من» از مشهد مقدس

  • معرفی استعداد‌های برتر تلاوت قرآن کریم در برنامه "تلاوت من"