در برنامه رادیویی قرآن و زندگی مطرح خواهد شد؛ "قضاوت " و بررسی پیامدهای قضاوت افراد

برنامه ی "قرآن و زندگی" با محوریت سبك زندگی، شنبه تا دوشنبه هرهفته به صورت زنده به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

1400/04/06
|
11:55

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛برنامه ی "قرآن و زندگی" با محوریت سبك زندگی، شنبه تا دوشنبه هرهفته به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود، در این برنامه موضوعات چالشی روزمره و همچنین موضوعاتی كه بررسی آن كمك به زندگی قرآنی میكند، با توجه به نیاز روز كه شامل اخلاقیات (فضائل و رذائل اخلاقی)، مسائل و مشكلات اجتماعی و مسائل و مشكلات فردی مطرح می شود و با حضور كارشناس برنامه ضمن بررسی و تحلیل چگونگی رخداد، راهكارهایی با استناد به آیات قرآن كریم و مثال های قرانی در جهت پیشگیری و برطرف شدن آن ارائه می شود تا در پرتو آیات قرآنی زیباتر زندگی كنیم .
بر اساس این گزارش در برنامه روز دو شنبه 7 تیر ماه موضوع "قضاوت دیگران" مورد بررسی قرار خواهد گرفت و كارشناسان برنامه با بررسی و آسیب شناسی موضوع به سوالاتی از قبیل : (آیا مجاز هستیم از روی ظواهر و آنچه با چشم می بینیم دیگران را قضاوت كنیم؟ پیامدهای قضاوت افراد و راه حل دوری جستن از آن چیست؟) پاسخ خواهند داد.
گفتنی است برنامه قرآن زندگی در روز یكشنبه 6 تیرماه نیز با موضوع بررسی عامل موفقیت و پیشرفت در جامعه كنونی به روی آنتن رفت و كارشناسان با پاسخ به این سوالات كه آیا برای پیشرفت و موفقیت كسب علم و دانش لازم است یا مدرك و تحصیلات دانشگاهی ؟ و پیامدهای مدرك گرایی چه مسائلی می تواند باشد ؟ به بررسی موضوع برنامه پرداختند.
لازم به ذكر است كارشناسان محترم این قسمت از برنامه قرآن و زندگی حجت الاسلام دكتر مهدی عباسی آغوی و حجت الاسلام حمیدرضا جعفری می باشند و تهیه كنندگی این قسمت از برنامه را سمیه خراج بر عهده دارد.
برنامه قرآن و زندگی كاری از گروه علوم قرآنی است كه به تهیه كنندگی فاطمه گنجی و سمیه خراج ، با اجرای محمد مطلب و آدینه اله یاری و گزارشگری خانم شاهچراغ شنبه تا دوشنبه ساعت 10 صبح به مدت 50 دقیقه به صورت زنده به روی آنتن رادیو قرآن می رود.

دسترسی سریع