در راستای تحقق 10 میلیون حافظ قرآن صورت میگیرد؛ پخش برنامه "مدرسه حفظ" ویژه كودكان، از شبكه رادیویی قرآن

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن كریم، شبكه ی رادیویی قرآن برنامه ای با عنوان "مدرسه حفظ" را از شنبه پنجم تیرماه به روی آنتن خواهد برد.

1400/04/02
|
12:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبكه ی رادیویی قرآن در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برنامه های مفید و آموزشی متنوعی را تهیه و پخش كرده كه در سال جاری برنامه ی جدیدی با رویكرد متفاوت را با عنوان "مدرسه حفظ" تقدیم مخاطبان بخصوص كودكان خواهد كرد.
این برنامه،از روز شنبه 5 تیر ماه به روی آنتن رادیو قرآن می رود. "مدسه حفظ " سعی بر آن دارد، مخاطبان اصلی كه كودكان 7 تا 11 ساله می باشند را بر اساس علاقه و توانمندی ها یشان با مفاهیم آیه ها و چگونگی حفظ آیات آشنا كند .
در برنامه "مدرسه حفظ"، یك گروه 2 نفره از كودكان به همراه كارشناس حفظ در استدیو حضور دارند كه به صورت كلاس درس به حفظ و روخوانی طرح درس برنامه می پردازند . در هر برنامه یك آیه و یا یك سوره به عنوان طرح درس مطرح می شود و در كنار آن كارشناس مفاهیم آیات را برای كودكان توضیح می دهد. در زنگ دوستی مخاطبان كودك و نوجوان با حافظان همسن خود آشنا شده و در زنگ داستان به مفاهیم آیه از طریق قصه پرداخته می شود . در هر برنامه برای تثبیت محفوظات ، آیه های برنامه گذشته نیز مرور می شود .
بر اساس این گزارش در برنامه روز شنبه 5 تیر ماه به حفظ آیه "بسم الله الرحمن الرحیم" پرداخته خواهد شد و مهمان های كودك برنامه سوگند صریحی نژاد و یاسمن یاری و مهمان تلفنی برنامه محمد طه قویدل حافظ كل 15 ساله می باشند. همچنین در برنامه روز یكشنبه 6 تیرماه نیز حفظ بخشی از ایه 183 سوره بقره (یا ایها الذین آمنوا كتب علیكم الصیام ) موضوع برنامه در حضور مهمان های كودك "مدسه حفظ" ، سوگند حسن طاولی و هستی بنیادی خواهد بود كه در زنگ داستان به آشنایی با مفاهیم آیه و در زنگ دوستی به آشنایی با حافظ نوجوان امیر محمد محمد آقازاده حافظ كل 15 ساله پرداخته خواهد شد . راویان این قسمت از برنامه فریال تركاشوند و آمیتیس خسرو آبادی به نویسندگی لیلا محمدی هستند .
این برنامه كاری از گروه آموزش رادیو قران به تهیه كنندگی مونا توسلی با اجرای كارشناسی فاطمه شیرازی (از اساتید حفظ) ، روایتگری فریال تركاشوند و نویسندگی خانم ها كلر ژوبرت ، لیلا محمدی، مریم دوستی ، فرزانه فراهانی و زهرا زرگر می باشد كه روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 12 تقدیم شنوندگان خواهد شد.


دسترسی سریع