نگاهی به زندگینامه شهید "دكتر عبدالحمید دیالمه " در برنامه "حكایت جاودانگی"

برنامه "حكایت جاودانگی" پنجشنبه 3 تیر ماه به زندگینامه "شهید عبدالحمید دیالمه" خواهد پرداخت.

1400/03/30
|
14:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حكایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی كتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، كلیپ و یا سریالی كه با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-تركیبی است. در برنامه روز پنجشنبه 3 تیر ماه به زندگینامه شهید عبدالحمید دیالمه
پرداخته می شود.
شهید عبدالحمید دیالمه (1333 - 1360 ش)، از مبارزان دوره پهلوی و نماینده مشهد در دوره اول مجلس شورای اسلامی بود كه در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقان به شهادت رسید.
شهید دیالمه در چهارم اردیبهشت سال 1333 در تهران و خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. او پس از گذراندن دوره دبستان، دروس متوسطه را در دبیرستان هدف فراگرفت. در دوران دبیرستان، سه سال از مكتب مدرسان حوزه علمیه قم استفاده كرد. عرفان، فلسفه و منطق را نزد استاد شهید مطهری خواند و با نظرات دكتر شریعتی در زمینه های مختلف آشنا شد و با نقد منطقی نظریات وی، نقش مهمی را برای آگاهی نسل جوان بر عهده گرفت. او به فراگیری علوم جدید در رشته پزشكی در دانشگاه مشهد ادامه داد.

دیالمه در سال 1352 در رشته داروسازی در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد و برای ادامه تحصیل بدانجا رفت و تا زمان شهادت در 7 تیر 1360، كانون فعالیتهای مبارزاتی اش، شهر مشهد بود. از جمله فعالیتهای ایشان در مشهد، تاسیس تشكیلاتی به نام «مجمع احیاء تفكرات شیعی» در سال 1357 بود.
شهید دكتر عبدالحمید دیالمه در حادثه خونین بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی، به دست منافقین كوردل ، دعوت حق را لبیك گفت و به شهادت رسید.
لازم به ذكر است ،برنامه حكایت جاودانگی كاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه كنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو ، روایتگری فضه سادات حسینی پنجشنبه ها ساعت 17:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

دسترسی سریع