خبرگزاری شبستان امکان دسترسی قاریان به بانک تلاوت‌های رادیو قرآن / تبادل با مجموعه‌داران مصری

ایزدی گفت: به منظور ارتقای سطح تلاوت‌های این بانک و تکمیل آن، امکان دسترسی قاریان برای رتبه‌بندی تلاوت‌هایشان و همچنین تبادل رادیو قرآن با مجموعه‌داران مصری فراهم شده است.

1399/10/01
|
10:56

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، «مجتبی ایزدی» گفت: دسترسی قاریان کشور با در اختیار داشتن نام‌ کاربری و کلمه عبور، از امکانات بانک تلاوت رادیو قرآن است.دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا با اشاره به رتبه‌بندی تلاوت‌های هر قاری در این بانک افزود: قاریانی که دسترسی به این امکان ویژه بانک را دارند، می‌توانند به تلاوت‌هایشان اولویت دهند، این‌گونه علاوه بر اعمال نظر کارشناسان رادیو در زمینه رتبه‌دهی، امکان لحاظ کردن خود قاری نیز فراهم شده است.


وی ادامه داد: همچنین، قاریان، فایل‌هایی از تلاوت‌های باکیفیت خود دارند که می‌توانند آن را با شبکه رادیویی به اشتراک بگذارند. کافی است از طریق تارنمای رادیو قرآن به نشانی radioquran.ir یا با ارسال لوح‌ فشرده، این تلاوت‌ها را در اختیار کارشناسان رادیو قرآن برای بررسی کیفیت صوت و سایر موارد فنی، قرار گیرد.


مدیر رادیو قرآن تصریح کرد: بسیاری از افراد، تلاوت‌های قاریان شهیر جهان اسلام را دارند که می‌توانند با رادیو قرآن تبادل کنند. البته تلاوت قراء مصری در این بانک صرفاً قابل دانلود است. به این صورت امکان ذخیره تلاوت‌های بسیاری از قراء جهان اسلام در بانک تلاوت‌های رادیو فراهم خواهد شد تا در آینده نزدیک، تبدیل به بانک جامع تلاوت جهان اسلام شده و حتی قابلیت ثبت حقوقی دارد.


یادآور می‌شود، بانک تلاوت ابتدا در سال 1388 در بخش شبکه قرآن سیما با ظرفیت حدود 11 هزار تلاوت در پخش این شبکه استفاده شد و از سال 1389 تا 1392 با همراهی جمعی از مدیران و کارشناسان خبره رادیو قرآن در این شبکه راه‌اندازی و محتوا و قابلیت‌های آن ارتقا یافت. در این بین ضرورت‌هایی موجب شد برنامه‌نویسی این بانک به منظور قابل دسترس شدن از فضای اینترنت، دوباره انجام شود تا این مجموعه امکان دسترسی برای مجموعه‌داران تلاوت چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور داشته باشد.

دسترسی سریع