خبرگزاری مهر به مناسبت سالگرد درگذشت قاری مشهور مصری؛ ویژه برنامه های رادیو قرآن به منظور گرامیداشت استاد عبدالباسط

شبکه ی رادیویی قرآن به مناسبت سالگرد درگذشت استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد ویژه برنامه های متنوعی را به روی آنتن می برد.

1399/09/11
|
11:44

به گزارش خبرگزاری مهر، نهم آذر 1367 ستاره پرفروغ جهان تلاوت قرآن کریم استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد دار فانی را وداع گفت. تلاوت‌های زیبا و ماندگار مرحوم عبدالباسط هیچ گاه از خاطره‌ی دوستداران تلاوت قرآن پاک نخواهد شد و همواره اولویت اول شنوندگان، پخش تلاوت از آن قاری برجسته می‌باشد.
به همین مناسبت در سی و دومین سالگرد رحلت ایشان شبکه رادیویی قرآن ویژه برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است.
ساعت 8:20 صبح یکشنبه نهم آذرماه برنامه‌ی "قرائت نامه" با محوریت معرفی زندگینامه استاد عبدالباسط با اجرای رضا خضرایی و تهیه کنندگی میثم رجبیان پخش می‌شود.
"با مشاهیر" عنوان برنامه‌ی دیگری است که ساعت 13:30 با هدف آشنایی با زندگی استاد عبدالباسط و پخش تلاوت‌های ناب ایشان به تهیه کنندگی فاطمه گنجی و اجرای حمید مجیدی مهر تقدیم مخاطبان می‌شود.
برنامه‌ی "قله‌های تلاوت" نیز با هدف معرفی زیباترین تلاوت‌های مرحوم استاد عبدالباسط همراه با تاریخ و محل تلاوت به تهیه کنندگی امیر عشقی و اجرای محمدهادی صلح جو پخش ساعت 18:50 خواهد شد.
و اما برنامه‌ی "طارق تلاوت" با محوریت گفتگو با فرزند و خانواده‌ی مرحوم عبدالباسط به روی آنتن خواهد رفت. حضور مهمانان برجسته و گفت و گو با اساتید و پیشکسوتان قرائت قرآن کریم، بیان خاطرات از مرحوم استاد عبدالباسط، پخش زیباترین تلاوت‌های استاد و گزارش‌های مردمی از جمله بخش‌های این ویژه برنامه می‌باشد.
این برنامه نیز به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و با اجرای محمدهادی صلح جو از رادیو قرآن به سمع شنوندگان خواهد رسید.
این گزارش حاکیست، برنامه‌ی "محله تلاوت" نیز از ساعت 19 به صورت زنده به تهیه کنندگی حسن رحمانی و با اجرای مهدی حاجی محمدی به معرفی استاد عبدالباسط و گفتگو با اساتید برجسته قرآن از جمله کریم منصوری، غلامرضا شاه میوه و مهدی دغاغله می‌پردازد و تنها به پخش تلاوت‌های درخواستی از این قاری می‌پردازد.

دسترسی سریع