خبرگزاری ایكنا آموزش تلاوت در برنامه «قرآن بخوانیم»

شبکه‌ رادیویی قرآن میان‌برنامه‌های جدید خود با عناوین «قرآن بخوانیم» و «قطره‌ای از تسنیم» را به روی آنتن می‌برد.

1399/07/19
|
16:49

به گزارش ایکنا، رادیو قرآن، میان‌برنامه‌های «قرآن بخوانیم» و «قطره‌ای از تسنیم» را به روی آنتن ‌می‌برد.

میان‌برنامه قرآن بخوانیم، کاری از گروه تلاوت رادیو قرآن است. در این برنامه، یکی از قاریان خوش‌خوان، آیات را به صورت ترتیل تلاوت می‌کند و در ادامه گروه جمع‌خوانی نیز به صورت نفس به نفس، نسبت به تکرار این تلاوت با همان سبک و سیاق اقدام می‌کنند.

این برنامه، شیوه آموزشی تأثیرگذار، برای علاقه‌مندان به تلاوت ترتیل قرآن است. شنیدن و تکرار کردن، نکاتی مهم در بحث آموزش قرآن است.

طی این برنامه، هر جزء از قرآن از سوی یکی از قاریان درجه یک در استان‌ها تلاوت می‌شود و اجرای هم‌خوانی برنامه نیز برعهده گروه‌های ممتاز همچون گروه هم‌خوانی میقات قم است.

میان‌برنامه قرآن بخوانیم، هر روز ساعت 10:50 به روی آنتن شبکه رادیویی قرآن می‌رود و طی اجرای آن نیز هر روز یک صفحه از کلام‌الله مجید به صورت جمع‌خوانی تلاوت می‌شود.

همراه با تفسیر «تسنیم»
همچنین، میان‌برنامه «قطره‌ای از تسنیم» نیز دیگر برنامه تولید شده در گروه علوم قرآنی شبکه رادیویی قرآن است که با تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی‌وحید و گویندگی رضا باقریان به روی آنتن این شبکه رادیویی می‌رود.

این برنامه مربوط به کلام آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی است که طی اجرای آن یک سؤال در برنامه مطرح شده و پاسخ این سؤال از لسان آیت‌الله جوادی‌آملی شنیده می‌شود. قطره‌ای از تسنیم که به صورت آیتمی پنج‌دقیقه‌ای تولید شده است، طی روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 9:30 به روی آنتن رادیو قرآن می‌رود.

دسترسی سریع