خبرگزاری ایكنا ضبط ترتیل قاریان ایرانی؛ برنامه مهم گروه تلاوت رادیو قرآن

مدیر گروه تلاوت شبکه رادیویی قرآن ضبط تلاوت ترتیل از قاریان ایرانی را یکی از برنامه‌های مهم این گروه اعلام کرد.

1399/06/22
|
13:42

به گزارش ایکنا؛ چندی پیش، مجتبی ایزدی، مدیر شبکه رادیویی قرآن در رابطه با برنامه‌های مد نظر این شبکه رادیویی اظهار کرد: رادیو قرآن در دوره جدید فعالیتش برای تغییر و بازنگری جدول پخش برنامه‌ها، از طریق نظرسنجی به نکات قابل تأملی دست پیدا کرد. در این راستا 4 سؤال مطرح شد که چقدر رادیو ترتیل در شبانه‌روز پخش شود، سؤال دوم اینکه تلاوت‌های ترتیل در چه زمان‌هایی پخش شوند، سؤال سوم هرکدام از تلاوت‌های ترتیل باید در چه اندازه‌ای (صفحه، حزب یا جزء) باشند و سؤال چهارم از چه کسانی پخش شود.

یکی از برنامه‌های مهم رادیو قرآن در دوره جدید برنامه‌ریزی برای جدول پخش برنامه‌ها، تولید تلاوت‌های مختلف از قاریان ایرانی و مصری است. رادیو قرآن بر مبنای نظرسنجی که صورت داده، حدود 2 ساعت برنامه ترتیل در شبانه‌روز را مد نظر قرار داده است که این تلاوت‌ها با صدای تعداد زیادی از قاریان و اساتید مشهور ایرانی و غیر ایرانی هر روز از رادیو ایران پخش می‌شود. همچنین، تلاوت یک جزء قرآن از ساعت 24 هر روز به مدت یک ساعت پخش شود و به مدت 11 بار در فواصل برنامه، اعلام شماره آیه و صفحه می‌شود تا مخاطب بهتر بتواند با ترتیل قرآن کریم همراه شود.

محمدامین مهدوی، مدیر گروه تلاوت رادیو قرآن در رابطه با برنامه‌های این گروه به ویژه در ایام ماه‌های محرم و صفر ضمن بیان اینکه مسابقه «نفس‌های طلایی» طی دو ماه محرم و صفر برگزار نمی‌شود، اظهار کرد: سری جدید این مسابقه پس از پایان ماه صفر و با اعمال برخی تغییرات در شیوه اجرا آغاز خواهد شد.

مدیر گروه تلاوت رادیو قرآن در ادامه بیان کرد: در حال حاضر با توجه به برنامه‌های مد نظر شبکه رادیویی قرآن، تولید ترتیل از قاریان ایرانی، تولید جمع‌خوانی و تولید نغمات دینی در دستور کار گروه تلاوت قرار دارد.

دسترسی سریع