خبرگزاری ایكنا گفت‌و‌گو با قاریان فعال در عرصه هنر؛ بخش ویژه «محله تلاوت»

زیباترین تلاوت‌های قاریان جهان اسلام و گفت‌وگو با قاریان هنرمند از جمله بخش‌های مختلف برنامه «محله تلاوت» است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود.

1399/05/06
|
09:05

به گزارش ایکنا؛ محله تلاوت، جُنگ عصرگاهی است که پخش زیباترین تلاوت‌ها از قاریان مشهور جهان اسلام، گفت‌وگو با قاریان ایرانی، بیان خاطرات طلایی از اساتید و بزرگان قرآنی کشور، فرازهای طلایی و تکرارهای دلنشین و همچنین، نظرسنجی و پخش تلاوت همسو با طرح تابستانی (1454) از جمله بخش‌های این برنامه است.

علاقه‌مندان می‌توانند در زمان پخش برنامه تلاوت‌های درخواستی خود را به شماره پیامک 30000114 ارسال و یا با شماره‌های 22043017-021 و 22051632-021 تماس بگیرند.

این برنامه کاری از گروه تلاوت رادیو قرآن است که روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته به تهیه‌کنندگی فاطمه گنجی و حسن رحمانی با اجرای حمید مجیدی‌مهر و محسن عربان، دستیاران تهیه‌کننده عبدالله حمزه و وحید شاکری از ساعت 18 تا 19 به صورت زنده از موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

حسن رحمانی، یکی از تهیه‌کنندگان برنامه محله تلاوت در رابطه با ویژگی‌های این برنامه با بیان اینکه شعار این برنامه، محله تلاوت، سلیقه مخاطب است، گفت: طی مدت زمان پخش برنامه محله تلاوت، شنوندگان از طریق پیامک و تلفن تماس گرفته و درخواست تلاوت مورد نظر خود از قاریان برتر جهان اسلام را مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: طی هر برنامه نیز تلاوت‌های درخواستی مخاطبان با توجه به فراخور زمانی برنامه در نظر گرفته شده و بخش اوج فرازهای این تلاوت درخواستی تقدیم شنوندگان می‌شود.

رحمانی بیان کرد: پخش این برنامه با سوره مبارکه توحید آغاز می‌شود و سپس، به دلیل درخواست‌های فراوانی که وجود دارد، تلاوت مرحوم عبدالباسط پخش می‌شود. همچنین با توجه به درخواست فراوان علاقه‌مندان، تلاوت پایانی برنامه نیز مربوط به سعید مسلم، دیگر قاری مشهور جهان اسلام است.

این تهیه‌کننده رادیو قرآن تصریح کرد: همچنین، در هر برنامه با قاریانی که دستی در هنرهای دیگر نظیر خوشنویسی و ... دارند نیز به گفت‌و‌گو می‌پردازیم و فرازهای طلایی تلاوت‌های قاریان مشهور جهان اسلام را به سمع‌ونظر شنوندگان برنامه می‌رسانیم.

دسترسی سریع