خبرگزاری ایكنا «روی خط حفظ»؛ برنامه‌ای برای تسلط بر مفاهیم قرآن

«روی خط حفظ» عنوان برنامه رادیو قرآن است که طی آن ضمن طرح سؤالاتی درباره سنجش حُسن حفظ و تسلط حافظان بر آیات قرآن، میزان تسلط آنها در مفاهیم قرآنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

1399/10/05
|
13:56

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن، احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش رادیو قرآن با اشاره به تهیه و پخش برنامه‌های جدید این گروه اظهار کرد: یکی از رسالت‌های این گروه، آموزش و ترویج فرهنگ انس با قرآن و مفاهیم آیات الهی است که در قالب برنامه‌های متنوع و جذاب سعی کردیم گام‌های مؤثری را در این زمینه برداریم.

وی افزود: جهت تنوع در برنامه‌سازی و ایجاد فضای مطلوب و رقابت سالم و مؤثر، برنامه جدید با عنوان «روی خط حفظ» از پنجشنبه، چهارم دی‌ماه، تقدیم شنوندگان خواهیم کرد.

فراهانی گفت: «روی خط حفظ» خانه‌ای گرم و صمیمی برای تمامی مخاطبان برنامه است که با حضور کارشناس مجری حفظ در فضای مناسب تلاش می‌کند تا آیات الهی را نه تنها در ضمیر افراد، بلکه در زندگی آن‌ها جاری و ساری کند.

وی تصریح کرد: این برنامه ضمن طرح سؤالاتی پیرامون سنجش حسن حفظ و تسلط حافظان بر آیات قرآن، میزان تسلط آنان را در موضوعاتی همچون مفاهیم قرآنی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری پیرامون تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم و ایجاد انگیزه در میان مخاطبان جهت حفظ آیات و همچنین ایجاد فضای نشاط‌آور از جمله اهداف اصلی این برنامه است.

یادآور می‌شود، این برنامه کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی فاطمه قاسم‌آبادی و اجرای کارشناسی هادی اسلامی، پنجشنبه‌ها، ساعت 18 به مدت 55 دقیقه به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود.

دسترسی سریع