ایكنا پخش روزانه 36 ساعت تلاوت ترتیل از شبکه‌های رادیویی

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا از پخش روزانه 36 ساعت تلاوت ترتیل از شبکه‌های رادیویی طی ماه مبارک رمضان خبر داد.

1399/02/03
|
12:58

به گزارش ایکنا، مجتبی ایزدی، دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا، با بیان اینکه همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه‌های رادیویی در ساعات مختلف تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را روزانه پخش خواهند کرد، اظهار کرد: شبکه رادیویی ایران بعد از اذان صبح، تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن را با صدای عبدالعزیز عکاشه پخش می‌کند.

وی افزود: شبکه رادیویی تهران ساعت سه بامداد با صدای محمدحسین سعیدیان و شبکه رادیویی فرهنگ، ساعت 15 با صدای شهریار پرهیزکار، تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن را تقدیم مخاطبان خواهد کرد. شبکه رادیویی معارف هم در دو بازه زمانی پنج صبح، تلاوت ترتیل مراسم جزءخوانی حرم حضرت معصومه(س) و در ساعت 15 جزءخوانی حرم امام رضا(ع) را پخش می‌کند. شبکه رادیویی قرآن نیز در سه بخش اقدام به پخش ترتیل یک جزء خواهد کرد که در ساعات 24 و 12:15 با صدای قاریان مصری و ایرانی و در ساعت پنج بامداد با صدای خلیفه طنیجی پخش خواهد شد.

ایزدی ابراز کرد: تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن از شبکه رادیویی سلامت ساعت 23 با صدای حسین کرمی، رادیو نمایش ساعت 12 با صدای شیخ محمد ایوب، رادیو اقتصاد ساعت دو بامداد با صدای محمد صدیق منشاوی و رادیو ورزش ساعت چهار بامداد با صدای عبدالفتاح طاروطی به روی آنتن می‌رود. رادیو جوان نیز تلاوت ترتیل نیم جزء از قرآن را پس از اذان صبح و نیم جزء دیگر را ساعت 22 با صدای محمد جبریل پخش می‌کند.

وی اذعان کرد: جدول پخش تلاوت ترتیل یک حزب در شبکه رادیویی صبا در ساعات 10، 13، 17و 20 است در شبکه رادیویی گفتگو نیز در ساعات 4، 14، 18 و 19و همچنین در رادیو پیام تلاوت ترتیل یک صفحه از قرآن پس از اذان ظهر پخش خواهد شد.

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا در ادامه به ساعات پخش تلاوت‌های ترتیل قاریان مشهور از رادیو ترتیل اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان هر روز تنها تلاوت ترتیل همان جزء به مدت 60 دقیقه پخش خواهد شد و نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از لحظات اذان به افق تهران پخش تلاوت ترتیل قطع می‌شود و به جای آن برنامه اذان‌گاهی به سمع شنوندگان می‌رسد.

وی با بیان اینکه تلاوت‌های ترتیل در رادیو ترتیل بر روی فرکانس 95/5 (رادیوی مناسبتی) پخش می‌شود و همزمان از ایرانصدا قابل دریافت است، اظهار کرد: رادیو ترتیل در گیرنده‌های دیجیتال هم قابل دریافت است و تصاویر صفحات قرآن همراه با ترجمه با پخش تلاوت ترتیل به نمایش درمی‌آید. هر شنونده نیز می‌تواند با صدای قاری دلخواه خود یک بار قرآن را در ماه مبارک رمضان ختم کند.

ایزدی در پایان گفت: در رادیو ترتیل از ساعت پنج عصر تا شش صبح روز بعد به ترتیب ترتیل یک جزء از قرآن با صدای محمود خلیل الحصری، محمد ایوب، حسین کرمی، محمد جبریل، محمدحسین سبزعلی، محمدصدیق منشاوی، عبدالباسط محمد عبدالصمد، شهریار پرهیزکار، مصطفی اسماعیل، احمد نعینع، عباس امام‌جمعه، عبدالعزیز عکاشه، محمدحسین سعیدیان، خلیفه طنیجی، محمد احمد عامر، محمود علی البناء، عبدالفتاح طاروطی، شحات محمد انور، محمود حسین منصور، کریم منصوری و احمد رزیقی پخش می‌شود.

دسترسی سریع