نگاهی به زندگینامه شهید مدافع حرم " نوید صفری "

برنامه "حکایت جاودانگی" پنجشنبه 28 مرداد ماه ، به زندگینامه شهید مدافع حرم " نوید صفری " خواهد پرداخت.

1400/05/27
|
12:50

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حکایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای تفحص و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی کتاب، گزید ه ای از وصیتنامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، کلیپ و یا سریالی که با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد-ترکیبی است.
بر اساس این گزارش در برنامه روز پنجشنبه 28 مرداد ماه به زندگینامه شهید مدافع حرم " نوید صفری " ،شهیدِ 31 ساله ای که میگفت بعد از شهادتم زیارت پرفیض عاشورا را از طرف من بخوانید و به ارباب ابراز ارادت کنید، پرداخته می شود.

شهید نوید صفری متولد 16 تیرماه سال 1365 بود. او یکی از پاسداران مستشار در سوریه و از دوستان و همرزمان شهیدان سعید علیزاده و رسول خلیلی بود. دو برادر و یک خواهر داشت. تازه داماد بود . در آستانه برگزاری مراسم عروسی بود که به فیض شهادت رسید. بسیار اهل زیارت بود .سال 94 وارد جبهه‌های سوریه شد.از همان ابتدا روحیه شهادت طلبی داشت. در کارهای خیر پیشقدم بود و تلاش می‌کرد برای بچه‌هایی که دنبال کار بودند کاری دست و پا کند. در کارهای خیر پیشقدم بود و تلاش می‌کرد برای بچه‌هایی که دنبال کار بودند کاری دست و پا کند.
شهید نوید صفری در سومین مأموریتش در مردادماه 96 به سوریه رفت. بعد از مدتها حضور مجاهدانه و مستشاری در مناطق مختلف سوریه برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام در عملیات آزادسازی شهر بوکمال در استان دیرالزور سوریه در هجدهم آبان سال 96 مصادف با اربعین حسینی به فیض شهادت رسید. به دلیل آزاد نبودن منطقه پیکرپاکش بیست روز بعد از شهادت تفحص و شناسایی شد . پنج آذر 96 به ایران بازگشت و طبق وصیتش ابتدا در حرم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا طواف داده شد و در بهشت‌زهرای تهران در جوار مزار شهید مدافع حرم رسول خلیلی که ارادت بسیاری به ایشان داشت به خاک سپرده شد. جایی که حالا چند سالی است قرارگاه عاشقان است : قطعه 53 ردیف 86 شماره 4


لازم به ذکر است ،برنامه حکایت جاودانگی کاری گروه اطلاع رسانی و محافل به تهیه کنندگی سمیرا قنبری، گویندگی یاسر دعاگو ، روایتگری فضه سادات حسینی پنجشنبه ها ساعت 16:30 به مدت 25 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.


آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

radioquran_ir@

http://sapp.ir/radioquran

https://www.aparat.com/radioquran.ir

https://b2n.ir/n60878

دسترسی سریع