اعلام ویژه برنامه های رادیو قرآن در نوروز 1400/ ایجاد و تقویت روحیه امید و نشاط میان مخاطبان هدف اصلی برنامه ها

شبکه ی رادیویی قرآن همزمان با فرارسیدن نوروز 1400 ویژه برنامه های متنوع و جدید را با محوریت تقویت روحیه و امیدبخشی به مخاطبان به روی آنتن خواهد برد.

1399/12/26
|
19:41

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، ویژه برنامه تحویل سال نو از سوی گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن، با عنوان "بهار جان ها" شنبه 30 اسفندماه از ساعت 12 تا 14 بصورت زنده با اجرای حمید عبیری و فریال ترکاشوند به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی پخش خواهد شد.
این برنامه با محوریت ایجاد لحظات شاد معنوی، تقدیر از کادر درمان و یادی از درگذشتگان قرآنی سال گذشته و همچنین نمایش رادیویی(زنده)، همراه با آواها، تواشیح، مناجات و فرازهای ناب تلاوت، تقدیم شنوندگان می شود.
گزارش با گویش های مختلف از اماکن مقدس همچون قم، جمکران، مشهد، شیراز، امامزاده صالح، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ساعات پایانی سال و حال و هوای معنوی مردم عزیز کشور از دیگر بخش های این ویژه برنامه می باشد.
"بوستان قرآن" برنامه ای مسابقه محور است که توسط گروه آموزش رادیو قرآن در تعطیلات نوروز برای شنوندگان به ویژه خانواده های قرآنی در سراسر کشور، تدارک دیده شد است.
این برنامه از 28 اسفند تا 13 فروردین ماه در سه حوزه حفظ، مفاهیم و علوم قرآنی از ساعت 11 تا 12 هر روز به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و فاطمه گنجی بصورت زنده پخش می شود و به برگزیدگان هدایایی نفیس داده خواهد شد.
گفتنی است، خانواده های علاقه مند به شرکت در این مسابقه می توانند به سامانه پیامکی رادیو قرآن به شماره 30000100 پیام ارسال کنند.
براساس این گزارش،"محله تلاوت" از دیگر برنامه های شاخص است که در ایام نوروز به صورت ویژه تقدیم مخاطبان می شود و به آشنایی هرچه بیشتر با چهره های تلاوتی جامعه ی قرآنی کشور اختصاص دارد.
در هر برنامه با یکی از پیشکسوتان قرآنی یکی از استان ها ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد تا پیرامون مفاخر تلاوتی استان خود توضیحاتی ارائه دهند.
"محله تلاوت نوروز" فضایی است برای اهداء عیدی به اساتید و پیشکسوتان قرآنی که در آن مخاطبان طی تماس تلفنی با برنامه، تلاوت های پیشنهادی خود را به عنوان عیدی نوروزی به مربیان و اساتید خود اهداء می کنند.
پخش شاهکارهای تلاوت قاریان ممتاز ایرانی و مصری به پیشنهاد شنوندگان از دیگر بخش های این ویژه برنامه می باشد. توجه به آیات بهار و طبیعت با هدف تثبیت و تحکیم مبانی اعتقادی و توحیدی مخاطبان از دیگر اهداف این برنامه به شمار می رود.
تاکید و ترویج کمک مومنانه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری از دیگر موضوعات مهمی است که در این برنامه به آن پرداخته خواهد شد. همچنین یادی از پیشکسوتان عرصه تلاوت قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و اکرام این عزیزان از جمله بخش های برنامه خواهد بود.
مخاطبان می توانند با ارسال پیامک به سامانه برنامه 3000114 و شماره های 22043017 و 22051632 ضمن معرفی خود، نام شهر یا استان به معرفی استاد قرآنی خود جهت تقدیر، بپردازند.
لازم به ذکر است، این برنامه به همت گروه تلاوت، به تهیه کنندگی حسن رحمانی و میثم رجبیان، با اجرای حمید مجیدی مهر و رضا غفارزاده از 28 اسفند تا 13 فروردین ماه ساعت 18 به مدت 50 دقیقه زنده از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتزپخ خواهد شد.
یادآور می شود، طی ایام نوروز در فواصل پخش شنوندگان، از فواصل بهاری و فرازهای ناب تلاوت با موضوع طبیعت بهره مند خواهند شد.

دسترسی سریع