در برنامه «نگاه نو» رادیو قرآن مطرح شد؛ مسیر تبدیل ایده در حوزه اسلامی و قرآنی به محصول تجاری

در برنامه نگاه نو رادیو قرآن که با رویکرد کارآفرینی در حوزه اسلامی ـ قرآنی به روی آنتن می‌رود بر مشورت با افراد صاحب‌نظر و ورود در یک موضوع تخصصی و همچنین قرار گرفتن در گروهی همراه، و توصیه به استقامت در مسیر کارآفرینی تأکید شد.

1399/12/09
|
11:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه «نگاه نو»، عصر امروز، هفتم اسفندماه، با محوریت بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی کارآفرینان قرآنی از سوی شبکه رادیویی قرآن با کارشناسی محمدمهدی مهدی‌خواه، پخش شد.

اهم موضوعاتی که در این برنامه به آن اشاره شد؛
مشورت با افراد صاحب نظر و ورود در یک موضوع تخصصی، از جمله مؤلفه‌های موفقیت در کارآفرینی قرآنی است.
آغاز ایده در مسیر با سختی همراه است، بنابر این نیازمند قرار گرفتن در گروهی با افرادی همراه هستیم و در کنار آن باید صبر و استقامت در مسیر کارآفرینی داشت.
گذر در نمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های تخصصی و آشنایی با افراد صاحب‌نظر آن عرصه و هم‌صحبتی با آنها
نرخ شکست در استارتاپ‌ها بالا است.
از مؤلفه‌های مهم، توجه کارآفرینان قرآنی به نهضت نرم‌افزاری و توجه به عرصه‌های دانش‌بنیان است.
یکی از محل‌هایی که تلاقی و هم‌افزایی رخ می‎دهد در مراکز رشد است.
مراکز رشد، حلقه واسط بین عرصه‌های دانشگاهی و کسب و کار هستند. این امر به منظور اینکه صاحبان ایده، مکانی داشته باشند و فرصتی باشد تا ایده خود را به منصه ظهور بگذارند و مقدمات ایده را طی کنند تا محصولشان به بازار عرضه شود، انجام خواهد شد.
سعی بر اینکه ایده تبدیل به محصول تجاری شود.
یکی از مؤلفه‌های موفقیت ایده‌ها، رصد فرصت‌ها و رقبا در عرصه داخلی و خارجی، شناسایی رقبا و مزیت رقابتی و بررسی ایده در بازار تجاری
ضرورت همکاری و کمک به صاحبان ایده

بخش دیگر این برنامه رادیویی آشنایی با گروه «سالم‌فود»، تهیه غذای سالم از مزرعه تا سفره بود.
یادآور می‌شود، برنامه نگاه‌ نو از سوی گروه اطلاع‌رسانی رادیو قرآن به صورت تولیدی به مدت 30 دقیقه به تهیه‌‌کنندگی مونا توسلی و اجرای جواد نصیری و همچنین گویندگی فریال ترکاشوند، پنجشنبه‌های هر هفته، ساعت 15:15 از موج اف ام ردیف 100 پخش می‌شود.

دسترسی سریع