فراهانی خبر داد: رقابت 96 حافظ قرآن در «روی خط حفظ»

مدیر گروه آموزش رادیو قرآن از پخش برنامه «روی خط حفظ» با رویکرد ارزیابی و سنجش تسلط حافظان بر محفوظاتشان و مفاهیم قرآن در عصر پنجشنبه‌های هر هفته، خبر داد.

1399/10/14
|
15:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش شبکه رادیویی قرآن با اشاره به تهیه و پخش برنامه «روی خط حفظ» که روزهای پنجشنبه به روی آنتن می‌رود، گفت: این برنامه با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری درباره تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گسترش فرهنگ انس با قرآن و گرایش علاقه‌مند به عرصه حفظ قرآن و از سوی دیگر ایجاد زمینه‌ای برای رقابت سالم و مؤثر میان حافظان برتر سراسر کشور و تثبیت محفوظات و ارزیابی سطح حفظ حافظان تهیه و تولید می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد برنامه فوق رقابت حافظان برتر کشور طی سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی است، اظهار کرد: در مرحله مقدماتی، 96 حافظ برتر طی 24 برنامه حضور دارند، به طوری که در هر برنامه چهار حافظ(دو حافظ بانو و دو حافظ آقا) به صورت دو به دو، با هم به رقابت می‌پردازند و هر برنامه شامل دو برگزیده است که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا خواهد کرد.

فراهانی ادامه داد: همچنین 12 برنامه برای مرحله نیمه‌نهایی و سه برنامه نیز برای رقابت فینالیست‌ها در نظر گرفته شده است. این برنامه به صورت تولیدی با اجرای حافظ کل قرآن کریم محمدهادی اسلامی و نظارت داور ناظر در پشت صحنه همراه است.

وی درباره نحوه انتخاب حافظان برتر تصریح کرد: اسامی را با همکاری و مشارکت دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مربوطه دریافت کردیم و سپس شرکت‌کننده از سوی تیم کارشناسی شبکه رادیویی قرآن غربالگری و انتخاب شدند.

مدیر گروه آموزش رادیو قرآن درباره نوع سؤالات ادامه داد: سنجش حسن حفظ و میزان تسلط حافظان بر آیات و مفاهیم قرآن از جمله مواردی است که در سؤالات مد نظر قرار گرفته است. در پایان این مسابقه، 12 حافظ برتر به عنوان برگزیده مشخص و معرفی خواهند شد.

یادآور می‌شود، برنامه «روی خط حفظ» کاری از گروه آموزش رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی فاطمه قاسم‌آبادی و اجرای کارشناسی هادی اسلامی، پنجشنبه‌ها، ساعت 18 به مدت 55 دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود.

دسترسی سریع