بررسی شان نزول و سبب نزول آیات قرآن کریم در برنامه «ظهور آیه ها»

برنامه کوتاه «ظهور آیه ها» با ترکیبی از نمایشنامه رادیویی و مباحث کارشناسی به بررسی شان نزول و سبب نزول آیات قرآن کریم می‌پردازد.

1399/06/26
|
12:48

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه رادیویی قرآن؛ برنامه "ظهور آیه ها"در ادامه ی نهضت تولید برنامه‌های کوتاه در رادیو قرآن و با هدف تامین نیاز شنوندگان برای اطلاع از سبب نزول یا شأن نزول آیات قرآن کریم و نیز ارتقاء سطح معرفت و شناخت آنان از محتوای برخی آیات در مدت 10 دقیقه از رادیو قرآن پخش میشود.
در این برنامه ابتدا نمایشنامه کوتاه قرآنی که درباره شان نزول آیه تولید شده پخش می شود، و سپس استاد مجید معارف از کارشناسان برجسته علوم قرآنی به طرح مباحثی در ارتباط با سبب نزول آیه و پیام های مرتبط با آن می پردازد؛ و در فواصل برنامه هم فراز های زیبایی از تلاوت آیه مرتبط پخش می‌شود.
بیان نکات اخلاقی و تربیتی از بخش‌های دیگر این برنامه کوتاه می باشد.
برنامه "ظهور آیه ها در روزهای پنج شنبه وجمعه 27 و 28 شهریور ماه به بررسی سبب نزول آیه 1 سوره مبارکه ممتحنه و آیه 12 سوره مبارکه آل عمران خواهد پرداخت.
لازم به ذکر است، برنامه ظهور آیه ها که به تهیه کنندگی خانم فاطمه کاشانی وحید و در یکصد قسمت در گروه علوم قرانی شبکه رادیویی قرآن در دست تولید است؛ روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 9 صبح از این شبکه رادیویی پخش می شود.

دسترسی سریع