از میدان هفت تیر تا میدان ولی عصر (عج) تهران مراسم جشن بزرگ امام رضایی‌ها با حضور پرشور مردم برگزار شد

مراسم جشن بزرگ امام رضایی‌ها دیروز جمعه 28 اردیبهشت در تهران همزمان با 10 شهر بزرگ ایران با حضور پرشور خانواده‌ها از میدان هفت تیر تا میدان ولی‌عصر برگزار شد.

1403/02/29
|
10:45

با توجه به خاطره خوش مردم تهران از راهپیمایی 10 كیلومتری غدیر در سال گذشته، مطابق پیش‌بینی‌ها استقبال از مراسم در حد بالایی صورت گرفت و ده‌ها هزار خانواده تهرانی همراه كودكان و نوجوانان خود، خودشان را به مراسم رساندند و لحظه به لحظه بر شمار جمعیت افزوده شد.
بیش از 400 موكب خدمات فرهنگی و پذیرایی برای این مراسم پیش‌بینی شده بود و 12 هزار نفر در این موكب‌ها به شهروندان تهرانی خدمت‌رسانی كردند. خادمان این مراسم در موكب‌ها از گروه‌های جهادی و خیران تهرانی بودند، شهرداری تهران در این مراسم برنامه‌های زیرساختی را مهیا كرد و هزینه‌های دیگر مراسم توسط مردم و گروه‌های جهادی و خیران تأمین شد.
از بخش‌های مورد استقبال مراسم، غرفه‌های بازی بود. در یكی از همین غرفه‌ها به نام كافه‌بازی، پدرها فرصت داشتند سه دقیقه با دخترهایشان به رقابت بپردازند و در زمینه دارت، جورچین و برج هیجان مسابقه بدهند.
عشق امام علی بن موسی الرضا(ع) در دل همه ایرانیان جا دارد و مختص گروه خاصی نیست. به همین دلیل دیروز از هر طیف و طبقه اجتماعی، از هر سن و سالی با هر اعتقاد و باوری در مراسم حضور داشتند. تعداد زیادی از مهمانان امسال از شهرستان‌های اطراف تهران آمدند و خودشان را به محفل امام رضایی‌ها رساندند.
اما مخاطب خاص مراسم امسال كودكان بودند كه با شور و شوق خاصی در مسیر حضور داشتند. تقاطع عضدی با بخش‌های اجرای سرودهای آئینی، بازی‌هایی مانند قصر بادی، فوتبال دستی، ترامپولین و ... فضای شاد و مهیجی را برای كودكان دوستدار امام رضا‌(ع)فراهم كرد.
ضمنا از حدفاصل بین میدان هفت تیر تا میدان ولی‌عصر نیز مداحان اهل‌بیت، همچون عبدالرضا هلالی، محمدحسین پویانفر، روح‌الله رحیمیان، محمد اسداللهی و سیدمحمدرضا نوشه‌ور به اجرا
پرداختند.
گفتنی است روز گذشته مردم كرج نیز با حضور در اجتماع باشكوه 20 هزار نفری امام‌ رضایی‌ها ‌در ورزشگاه انقلاب، ارادت و عشق خود را به هشتمین اختر تابناك آسمان امامت و ولایت امام رضا(ع) نشان دادند.

دسترسی سریع