شرح خطبه 165 با نام خطبه طاووسیه نهج البلاغه

این برنامه به شرح قرآنی گلچینی از خطبه ها، نامه ها و حكمت های نهج البلاغه می پردازد.

1402/11/28
|
15:13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن, برنامه 25/11/1402 درسنامه نهج البلاغه با كارشناسی استاد حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی و تهیه كنندگی خانم سمیرا قنبری به شرح خطبه طاووسیه نهج البلاغه پرداخته است. كارشناس برنامه چنین تشریح كردند: در این خطبه شریف مولا علی (ع) ابتدا از خلقت طیور سخن میگوید بعد به عنوان یك نمونه از خلقت طاووس نكاتی را بیان میدارند و با اشاره به دیگر مخلوقات ریز و درشت خداوند مخاطب را متوجه یك موضوع بسیار مهم و اساسی میكنند و آن هم خلقت بهشت است زیبایی های بهشت. مولا ابتدا زیباییهای خلقت طاووس را برای آماده سازی حال مخاطب برای شنیدن اوصاف بهشت بیان میكنند. از شگفتی هایی كه مولا برای بهشت بیان میكنند چهار مورد اساسی اول از درختان بهشت اشاره میكنند میگویند درختان بهشت نمونه ای از شگفتی هایی است كه خدا برای بهشتیان قرار داده... ریشه های این درختان در تلی از مشك قرار دارد و به هم خوردن شاخه های آن در هوای عالی بهشت طراوت عجیبی را ایجاد میكند كه انسان را به حیرت وادار میكند.
این برنامه به شرح قرآنی گلچینی از خطبه ها، نامه ها و حكمت های نهج البلاغه می پردازد.
برنامه "درسنامه نهج البلاغه" كاری از گروه آموزش و علوم قرآنی شبكه رادیویی قرآن روز های چهارشنبه هر هفته ساعت 15:05 تقدیم شنوندگان می شود.
علاقه مندان میتوانند جهت شنیدن كامل برنامه فایل ضمیمه را دانلود نمایند👆

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.radioquran.IR از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran_ir 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع