استاد بهمن جاهی، خیر و فعال قرآنی

بهمن جاهی، مدیر مؤسسه بیت‌الزهرا(س) تهران، خیّر و فعال قرآنی شامگاه 24 تیرماه به دیار باقی شتافت.

1401/04/26
|
14:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ بهمن جاهی، مدیر مؤسسه بیت‌الزهرا(س) تهران، فعال قرآنی و از اعضای شورای مركزی جمعیت قرآنی استان تهران شامگاه 24 تیرماه پس از مدتی تحمل رنج بیماری، دعوت حق را لبیك گفت.
مراسم ترحیم سومین روز درگذشت سه‌شنبه، 28 تیرماه از ساعت 17:30 تا 19:30 در حسینیه بیت‌الزهرا(س) و مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم جاهی به پنجشنبه، 30 تیرماه، از ساعت 16 تا 18 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برگزار می‌شود.

بیت‌الزهرا(س) تهرانپارس توسط مرحوم بهمن جاهی عضو هیئت امنای مسجد نور تهران(میدان جهاد) پایه‌گذاری شده است.

مرحوم جاهی متولد شبستر بود. 13ساله بود كه بعد از فوت پدر همراه با مادر به تهران آمد و در بازار تهران شاگرد مغازه شد و همواره دوست داشت بخشی از درآمدش را صرف كارهای خیر كند. او از سال 1346 فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی خود را هنگامی كه طلبه حوزه مروی تهران بود، در مناطق نارمك و مجیدیه با نوجوانان آغاز كرده و آموخته‌هایش را در جمع‌های كوچك و بزرگ محله ارائه می‌داد.

این خادم قرآن كریم، در سال 1355 به محله تهرانپارس نقل مكان كرده و تحت عنوان پیروان قرآن و عترت در این منطقه جلسات قرآن و عترت برگزار كرده است. خانواده مرحوم جاهی همگی از معلمان قرآن هستند.

این جلسه نخستین جلسه آموزش قرائت حرفه‌ای قرآن در منطقه تهرانپارس بوده است. نخستین استاد این جلسه، مجید داودی بود و پس از آن داود جعفری، رحیم خاكی، علیرضا سبحانی و جعفر فردی از قاریان ممتاز و بین‌المللی به صورت مقطعی این جلسه را اداره كرده و اینك مدت‌هاست كه حسین رستمی در این مكان جلسه‌داری می‌كند.

رادیو قرآن، این ضایعه را به خانواده این فعال قرآنی تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال، برای بازماندگان صبر جزیل خواستار است.

دسترسی سریع