صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روز پایانی رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش آقایان امروز پس از اجرای شرکت‌کنندگان در رشته حفظ کل و قرائت تحقیق به پایان می‌رسد و نفرات برتر نیز صبح روز یازدهم مهر معرفی می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، روز چهارم و پایانی رقابت‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از صبح امروز، دهم مهرماه، آغاز می‌شود و شرکت کنندگان در دو رشته حفظ کل و قرائت تحقیق آخرین اجرای خود در این دوره از مسابقات را انجام خواهند داد.
بر همین اساس روز آخر مسابقات با رقابت حافظان کل در نوبت صبح آغاز می‌شود. در این بخش محمدحسین عربیان از قم به سؤالات هیئت داوران پاسخ می‌دهد و در ادامه نیز ابوذر کرمی از مرکزی، محمدرسول تکبیری از تهران، پیمان ایازی از مازندران، سینا طباخی از آذربایجان شرقی، نوید رزمجو از فارس، احمد معتمدی از تهران و علیرضا سامری از خوزستان به سؤالات هیئت داوران پاسخ خواهند داد.
در این نوبت هر کدام از شرکت‌کنندگان به دو سؤال دو صفحه‌ای در آیتم آیات مشابه پاسخ خواهند داد. رقابت‌های این نوبت از ساعت 8 تا 12 برگزار خواهد شد.
در نوبت بعدازظهر نیز که مسابقات آن از ساعت 15 تا 18 و 19 تا 21:30 ادامه دارد، شرکت کنندگان به سه سؤال سه صفحه‌ای یا همان آیتم استقامتی پاسخ خواهند داد.
در این‌ نوبت مسابقات با اجرای سعید علی‌اکبری از قزوین آغاز می‌شود و در ادامه نیز به ترتیب حسین خانی از اصفهان، امیررضا رحیمی از گیلان، مجتبی علیرضالو از تهران، سعید شاهرخی از کرمان، امیرعلی ابوالفضلی از تهران، محمد خاکپور از خراسان رضوی، رضا گلشاهی از خراسان رضوی و محمود بابایی از همدان به روی جایگاه می‌روند.
در رشته قرائت تحقیق نیز مسابقات در دو نوبت و از ساعت 15 تا 18 و 19 تا 21:30 برگزار می‌شود. در این بخش ابتدا سیدمصطفی حسینی از قزوین تلاوت پنج دقیقه‌ای خود را انجام خواهد داد و در ادامه نیز به ترتیب رسول تمجید از اردبیل، امید حسینی‌نژاد از خراسان رضوی، مجتبی محمدبیگی از تهران، محمدعلی عنبری از گیلان، مهدی فروغی از قم، مسعود موحدی‌راد از تهران، هادی موحدامین از تهران، حسن حکیمی از تهران، علیرضا بیژنی از خراسان رضوی، مختار دهقان از خراسان رضوی، سیدحمیدرضا مقدسی از قم، حسین خسروی از یزد، حبیب صداقت از تهران، مهدی شایق از یزد، وحید خزایی از تهران، مسعود نوری از تهران، علیرضا مسیح‌پور از کهگیلویه و بویراحمد، محسن قاسمی از تهران، سیدجاسم موسوی از خوزستان، حسین پورکویر از خراسان رضوی و حمید حق‌طلب از خراسان رضوی به اجرای تلاوت می‌پردازند.
در رشته قرائت تحقیق به ترتیب هر کدام از قاریان یک در میان تلاوت پنج دقیقه‌ای و پانزده دقیقه‌ای خواهند داشت.
این مسابقات حدود ساعت 22 پایان می‌یابد و نفرات برتر و نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران و مالزی نیز در مراسم اختتامیه، که صبح روز پنج‌شنبه یازدهم مهرماه برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

مرتبط با این خبر

  • "گوهر دانش" ویژه برنامه رادیو قرآن در سالروز ولادت امام محمدباقر(ع)

  • آغاز مرحله دوم مسابقه «نفس‌های طلایی»

  • قائم مقام جدید شبکه ی رادیویی قرآن منصوب شد

  • انتصاب جدید در شبکه ی رادیویی قرآن/ مدیر جدید گروه تلاوت منصوب شد

  • حضور پرشور نشان از اهمیت امنیت و منافع ملی برای مردم دارد

  • رادیو قرآن با ویژه برنامه "حماسه حضور"/ پخش زنده محفل انس با قرآن از مسجد جامع لویزان

  • بررسی ویژگی‌های فنی قراء مشهور جهان اسلام در رادیو قرآن

  • زمان آغاز نمایشگاه بین المللی قرآن 99 تغییر کرد

  • راه روشن ویژه برنامه رادیو قرآن در ایام انتخابات

  • برنامه "حکایت جاودانگی" به زندگینامه "شهید آیت الله محلاتی" می پردازد