صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

استودیوی شبکه ی رادیویی قرآن مستقر در محل برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن هر روز میزبان مسئولان و شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبکه ی رادیویی قرآن هر ساله همزمان با آغاز بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام که مسابقات بین المللی قرآن است، به پوشش جامع و کامل آن می پردازد تا بتواند مخاطبان را در اقصی نقاط کشور در جریان روند برگزاری آن قرار دهد و تلاوت های ناب از قاریان برجسته و ممتاز که در این رقابت ها انجام می شود را برای آنهایی که امکان حضور در محل برگزاری مسابقات را ندارند، فراهم کند تا بتوانند از طریق گیرنده های خود به صورت زنده گوش جان بسپارند به نوای خوش قرآن که این امر سبب انس بیشتر مردم با قرآن کریم نیز می شود.
علاوه بر پخش زنده مسابقات، شبکه ی رادیویی قرآن در فواصل مسابقات، در استودیوی واقع در محل برگزاری مسابقات با دعوت از مهمان با مسئولیت های مختلف و اساتید برجسته قرآنی به کارشناسی تلاوت ها، تحلیل و بررسی تلاوت ها و همچنین آسیب شناسی مسابقات می پردازد که به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود.
استودیوی رادیو قرآن تاکنون میزبان مهمانانی همچون حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی عضو مجلس خبرگان رهبری، حافظ بین المللی قرآن، کاظمی معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش، استاد عباس سلیمی پیشکسوت قرآنی کشور، محمدرضا مسیب زاده مدیر کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش، نکوفال مسئول برگزاری مسابقات قرآن بانوان، فاطمه شیرای حافظ کل قرآن و داور حفظ، امیر حسین حیدری نماینده کشورمان در بخش دانش آموزی، همچنین اساتید برجسته قرآن حسن ربیعیان، مهدی سیف، امین پویا، موسوی بلده، مهدی غلام نژاد شرکت کننده رشته قرائت تحقیق، خیریه عچرش رئیس هیئت داروان بخش بانوان، دو نفر شرکت کنندگان در بخش روشندلان و ... بوده است.
لازم به ذکر است، مسابقات به همت گروه تلاوت و محافل رادیو قرآن، به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی، اجرای علی جباری کیان، دستیار تهیه کننده فاطمه قاسم آبادی، ارائه آخرین اخبار توسط محمدرضا رجبی و کارشناسی نصرت الله عارف حسینی از ساعت 16 تا 20 به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی نقش رسانه رادیو در آموزش، تبلیغ و ترویج قرآن

  • قدردانی مهدی غلام‌نژاد از رادیو قرآن

  • اعلام رسمی شماره حساب و کارت برای دریافت کمک‌های مردمی به سیل زدگان توسط سپاه و بسیج

  • پیام تبریک مدیر رادیو قرآن به فرمانده کل سپاه پاسداران

  • نیمی از داوران مسابقات بین‌المللی نخستین‌بار قضاوت می‌کردند/ پیوست آموزش‌های تخصصی

  • تحلیل و بررسی مسابقات قرآن ایران در برنامه "افق"

  • نیمه شعبان، سالروز ولادت یگانه منجی عالم بشریت مبارک باد.

  • تفسیر "آیات مهدویت در قرآن" در حریم ایمان

  • نیمه شعبان با ویژه برنامه "روز امید" از رادیو قرآن

  • پخش زنده اختتامیه نوزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم/ استقبال بی نظیر قرآن دوستان از طرح