صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمانه خود با مدیر شبکه رادیویی قرآن و مدیران گروه های برنامه ساز اظهار کرد: باید از ظرفیت های رادیو قرآن در برنامه های رسمی آموزش قرآن وزارت آموزش و پرورش استفاده و بهره کافی را ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن به همراه محمدهادی صلح جو سرپرست گروه اطلاع رسانی، علیرضا فتحی پور سرپرست گروه علوم قرآنی و احمد فراهانی مدیر گروه آموزش این شبکه با بطحایی وزیر آموزش و پرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز و همچنین معاونان مقاطع ابتدایی و متوسطه این وزارت خانه دیدار و گفت و گو داشتند.
در ابتدای این نشست صمیمانه مدیر رادیو قرآن ضمن تشکر از برگزاری این جلسه به تشریح برنامه ها و اهداف رادیو قرآن پرداخت. مدیر گروه آموزش نیز به طرح های مشترک رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش از جمله "شمیم دانش، ساعت قرآن و زنگ آسمانی" اشاره کرد. در ادامه سرپرست گروه علوم قرآنی به ارائه گزارشی از برنامه پرمخاطب "یک آیه، یک قصه" و استفاده از آن در مدارس پرداخت.
سرپرست گروه اطلاع رسانی نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، آمادگی رادیو قرآن برای همکاری گسترده با وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد و گفت: حلقه های وصل بسیاری میان رادیو قرآن و آموزش و پرورش وجود دارد که از هم افزایی این دو نهاد فرهنگی می توان در تعمیق فعالیت های قرآنی و نهادینه شدن فرهنگ قرآنی بین دانش آموزان و خانواده های آنان استفاده کرد.
در ادامه خانم دکتر حکیم زاده معاون مقطع ابتدایی و دکتر عمادی معاون مقطع متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز رضایت از برگزاری این جلسه به اهمیت برنامه های قرآنی در وزارت آموزش و پرورش اشاره کردند..
بطحایی ضمن اعلام آمادگی 100 درصدی وزارت خانه برای همکاری با رادیو قرآن، راه های تعامل میان رادیو قرآن و آموزش و پرورش را برشمرد و تاکید کرد: در اولین فرصت کارگروه مشترک میان هر دو مجموعه تشکیل شود و گزارش فعالیت های کارگروه مرتب ارائه شود.
وی افزود: تمام طرح ها و برنامه هایی که رادیو قرآن دارد، ما آمادگی کامل هرگونه همکاری را داریم. برای شروع کار باید برنامه های قرآنی جدید (توافقات رادیو قرآن و وزارتخانه) وارد برنامه مصوب درسی دانش آموزان شود.
لازم به ذکر است، در پایان این دیدار نشان رادیو قرآن توسط استاد احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن به بطحایی وزیر آموزش و پرورش اهدا شد.

مرتبط با این خبر

  • تفسیر "آیات مهدویت در قرآن" در حریم ایمان

  • نیمه شعبان با ویژه برنامه "روز امید" از رادیو قرآن

  • پخش زنده اختتامیه نوزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم/ استقبال بی نظیر قرآن دوستان از طرح

  • بیان نکاتی پیرامون آداب مهمانی رفتن در برنامه یک آیه، یک قصه"

  • تفسیر ادبی آیاتی از سوره ق در برنامه "گنجینه رازها"

  • بررسی موضوع "آسیبها و موانع سلوک اخلاقی در قرآن" در برنامه شرح ناب

  • برترین‌های مسابقات بین‌المللی قرآن ایران معرفی شدند

  • پوشش زنده و کامل مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب برای اولین بار از رادیو تلاوت

  • پخش زنده دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب از رادیو قرآن و تلاوت

  • مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر است