صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مراسم تجلیل از خبرنگاران قرآنی صبح امروز، 16 مردادماه با حضور احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیویی قرآن در سالن جلسات خبرگزاری ایکنا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ مراسم تجلیل از خبرنگارانی که با رادیو قرآن همکاری داشته و نسبت به پوشش خبری اخبار این رسانه اقدام می‌کنند، صبح امروز، 16 مردادماه با حضور احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیویی قرآن، عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، سیدمحمدجواد شوشتری، سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا ذکاوت، قائم‌ مقام رادیو قرآن و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات خبرگزاری ایکنا برگزار شد.
در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیویی قرآن طی سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار در مراسم و تبریک روز خبرنگار و سی و هشتمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: برحسب وظیفه لازم دانستیم از نزدیک خدمت خبرنگاران رسیده و با توجه به اینکه امروز سی و هشتمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی و فردا نیز روز خبرنگار را در پیش داریم، بهترین بهانه بود که عرض تشکری از این افراد داشته باشیم.
در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین ذکاوت، قائم‌ مقام رادیو قرآن به ارائه پیشنهاداتی به مسئولان خبرگزاری ایکنا و نیز خبرنگاران پرداخت و گفت: با توجه به اینکه امسال چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است، پیشنهاد می‌کنم که خبرنگاران نسبت به انعکاس اخبار دستاوردهای قرآنی چهل ساله نظام اسلامی اقدام کنند. رادیو قرآن نیز در راستای این امر از اردیبهشت‌ماه سال جاری اقدام به پخش برنامه «سفرکردگان»(پای رحل استاد) کرده که موضوع این برنامه نیز دستاوردهای قرآنی جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته است.
وی ادامه داد: همچنین، بسیار امر پسندیده‌ای است که خبرنگارانی که با مسئولان قرآنی کشور در ارتباط بوده و با آن‌‌ها به گفت‌و‌گو می‌پردازند، در رابطه با بودجه سازمان‌های مختلف قرآنی از مسئولان پرسش کنند و از ایشان بخواهند تا بودجه دریافتی و هزینه‌کرد سازمان خود را مشخص کنند. همچنین، باید در رابطه با نظارت بر دستگاه‌ها و نهادهای مختلف قرآنی و چگونگی آن نیز از مسئولان پرسش کرد.
قائم‌مقام رادیو قرآن با اشاره به اینکه آیات قرآن گاهی خطاب به پیامبر اکرم(ص)، گاهی خطاب به عده‌ای خاص و گاهی نیز خطاب به کل مردم است، تصریح کرد: پیشنهاد می‌دهم در اخباری که تهیه می‌شود، مخاطبان اخبار به صورت شفاف مشخص شوند. برای مثال در بحث اتحادیه واحد کشوری چندین سال است که تکلیف این مسئله هنوز مشخص نشده است که به نظر می‌رسد در این رابطه منافع شخصی و یا گروهی دخالت دارد که پس از چند سال به نتیجه‌ای در این مورد دست پیدا نکرده‌ایم و بنده شخصاً اعتقاد دارم که منافع شخصی عامل ایجاد چنین بلاتکلیفی در تعیین سرنوشت اتحادیه واحد کشوری شده است.
عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی نیز در ادامه گفت: به سهم خود روز خبرنگار و سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی را تبریک می‌گویم. یکی از اقدامات خوب جهاد دانشگاهی در این سال‌ها حوزه رسانه بوده است.
وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی مسئولان و همکارانی که از ابتدا تاکنون در مجموعه خبرگزاری ایکنا زحمت کشیده‌اند، بیان کرد: به خاطر دارم زمانی که قرار بر این شد تا خبرگزاری قرآنی به صورت یک مجموعه جدا به فعالیت بپردازد، واقعاً فکر نمی‌کردیم که این مجموعه ظرفیت‌هایی دارد که بتواند منشأ اثر و موجب تلاش‌هایی شود که در نهایت خدمتی به جامعه قرآنی کرده باشد.
محمدجواد شوشتری، سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و خبرگزاری ایکنا نیز طی سخنانی اظهار کرد: اگر ما نتوانیم حول محور قرآن با هم کار کنیم، اشکال از ماست. قرآن چیزی نیست که منیت در آن حاکم باشد و موضوعات مرتبط با آن تنها سازمانی و مجموعه‌ای باشد.
شوشتری بیان کرد: امیدواریم با عنایت دوستان بتوانیم در جهت اهداف قرآن پیش برویم. همه باید خادمان قرآن کریم باشیم. ما با توجه به امکانات موجود کاملاً آمادگی داریم تا به همکاری با تمامی سازمان‌ها و نهادهای قرآن بپردازیم و افتخار می‌کنیم که دوستان از ما برای قرآن کاری بخواهند.
سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در پایان اظهار امیدواری کرد تا با تعامل با تمامی سازمان‌ها بتوانیم تا حداقل‌هایی که وظیفه ما در حوزه قرآنی نظام مقدس جمهوری اسلامی است را ایجاد کنیم.

مرتبط با این خبر

  • خطبه‌های نماز جمعه تهران

  • پیشنهاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن با نام شهید سلیمانی/ 8 بهمن‌؛ تجدید میثاق با امام راحل

  • گرامیداشت شهید نواب صفوی در برنامه "حکایت جاودانگی"

  • آغاز فرایند جشنواره قرآن وزارت بهداشت در جوار مزار سپهبد سلیمانی

  • آغاز پخش مسابقه نفس های طلایی از رادیو قرآن

  • ویژه برنامه "برهان" به انتخاب احسن می پردازد

  • ویژه برنامه "ستارگان تلاوت" از رادیو قرآن پخش می شود

  • اجرای پویش جمعی یک میلیون ختم قرآن تا شب چهلم سردار شهید سلیمانی

  • بررسی "اخلاق انتخاباتی" از دریچه ی آیات و روایات

  • شرح حدیثی از پیامبر اعظم(ص) درباره مؤمنانی که مرتبه‌شان از صحابه بالاتر است