صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، 20 فروردین‌ماه، در مرحله نیمه‌نهایی آغاز شد و تا نوبت صبح روز 21 فروردین‌ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، 20 فروردین‌ماه، در بخش‌های بزرگسالان، بانوان، دانش‌آموزان و روشندلان در هتل همای تهران در رشته‌های حفظ کل و قرائت تحقیق قرآن آغاز شد.
براساس برنامه اعلام شده، مرحله نیمه‌نهایی طی دو نوبت صبح و بعدازظهر سه‌شنبه، 20 فروردین‌ و نیز نوبت صبح روز چهارشنبه، 21 فروردین‌ماه، در سه سالن مجزا در این هتل برگزار می‌شود.
رقابت‌های رشته حفظ کل قرآن کریم در بخش آقایان، دانش‌آموزان پسر و روشندلان در سالن مروارید، رشته قرائت آقایان و دانش‌آموزان در سالن صدف و رقابت‌های دانش‌آموزان دختر و بانوان نیز در سالن زمرد هتل هما در حال برگزاری است.
همچنین، مرحله نهایی(فینال) سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران طی بازه زمانی 21 تا 25 فروردین‌ماه در مصلای امام خمینی(ره)، همراه با همچنین این دوره از مسابقات همزمان با سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان، ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام، چهارمین دوره مسابقات قرآن نابینایان و سومین دوره مسابقات بین‌المللی طلاب(به میزبانی شهر قم) برگزار می‌شود.
نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بخش آقایان مهدی غلام‌نژاد در رشته قرائت، محمدجواد مرادی در رشته حفظ کل، مریم شفیعی، در رشته حفظ کل در بخش بانوان، سعید علی‌اکبری در بخش نابینایان، روح‌الله آقایی، سلمان اصل غوابش، روح الله آقایی، محمد خاکپور در بخش طلاب و همچنین در بخش دانش‌آموزی نیز به ترتیب امیرحسین رحمتی در رشته قرائت و علی فیضی در رشته حفظ و در بخش بانوان نیز زینب امین‌پور در رشته حفظ قرآن خواهند بود.
یادآور می‌شود مرحله مقدماتی این مسابقات به صورت غیرحضوری شامل ارتباط تصویری و تلفنی و ارسال اثر با اخذ 637 اثر از 84 کشور، اواخر بهمن‌ماه97 به صورت غیرحضوری برگزار شد که پس از ارزیابی‌ها، تعداد 184 شرکت‌کننده به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات راه پیدا کردند و به ایران دعوت شدند.
لازم به ذکر است، این دوره از مسابقات به همت گروه تلاوت و محافل رادیو قرآن به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • آغاز اجرای طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی (بشارت1453 ) در رادیو قرآن و همراهی 9 شبکه ی رادیویی

  • پخش زنده دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن با رهبر معظم انقلاب از رادیو قرآن و تلاوت

  • پوشش کامل سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن توسط رادیو قرآن

  • ستاره ها و اجرام پر نور موضوع این هفته برنامه "راز آسمان"

  • حضور 35 داور ایرانی و 22 داور خارجی در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران/ اعلام آخرین تغییرات

  • تغییر فرکانس رادیو قرآن بر روی ماهواره

  • ظلم ستیزی و قیام علیه ظلم موضوع برنامه "صبح امید"

  • برگزاری جلسه قرآن شهید محسن حاجی حسنی کارگر با حضور کاروان قرآنی انقلاب

  • می‌خواهیم مردم را جذب قرآن کنیم اما خودمان مجذوب چه هستیم

  • بیانیه رادیو قرآن برای حضور جامعه قرآنی در راهپیمایی 22 بهمن