صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

از ساعت به مدت

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: موسسات مردمی و قرآنی کشور به دو طریق از بودجه بهره مند می شوند، یکی از طریق بودجه ای که برای اتحادیه ها تصویب می شود و از طرفی دستگاه های قرآنی که ردیف هایی برای حمایت از موسسات قرآنی کشور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گفتگوی تلفنی با برنامه "نمای نزدیک" با اشاره به توزیع اعتبارات صندوق مشارکت شورای توسعه گفت: امسال با ردیف مستقل بودجه ای که صندوق مشارکت توسعه قرآنی کشور دارد در سه ماهه آغاز سال بودجه ای از طرف دولت متوجه فعالیت های قرآنی شد و بودجه ای هم از قبل ما طلب داشتیم که وارد شده و الان دارد بین دستگاه ها توزیع می شود.
وی خاطرنشان کرد: مسیر تصویب بودجه از طریق سه کمیسیون توسعه تبلیغ و ترویج زیر نظر وزارت ارشاد، کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش عالی و پژوش های قرآنی زیر نظر وزارت علوم صورت می گیرد، این کمیسیون های سه گانه برنامه های دستگاه ها را بررسی و تصویب می کنند و به کمیته تخصیص در دبیر خانه می فرستند و از طریق صندوق توسعه بودجه پرداخت می شود.
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه موسسات مردمی و قرآنی کشور از دو طریق از بودجه بهره مند می شود، اظهار کرد: یکی از طریق بودجه ای که برای اتحادیه ها تصویب می شود این در حالی است که در آستانه ادغام دو اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی تا پایان تابستان هستیم.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه بودجه اختصاصی برای اتحادیه های مردمی داریم که آنها بین موسسات قرآنی کشور توزیع می کنند، تصریح کرد: از طرفی دستگاه های قرآنی کشور مانند سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقات و وزارت ارشاد ردیف هایی برای حمایت از موسسات قرآنی کشور دارند که بخشی از بودجه خودشان و بخشی از بودجه شورا به آنها داده می شود.
وی با بیان اینکه موسسات نیز می توانند بخشی از نیازهای خود را در این دستگاه ها تعریف کنند تا حمایت شوند، ادامه داد: حمایت دو جور است حمایت هایی که جنبه ملی دارد مثلا بهره مندی فعالان قرآنی از بیمه یا اینکه به صورت اختصاصی به استان ها می دهیم آنها توزیع می کنند یا اینکه به موسسات ویژه می دهیم که در قانون ایجاد شده است.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به تشکیل کمیته رسیدگی به خانواده های قرآنی شهدای منا توسط شورا با مسئولیت آقای انجم شعاع افزود: بنده 10 نامه به وزرا و مراجع ذی ربط امضا کردم و درخواست هایی که متناسب با نیازهای آنها بود اعلام کردیم، پیگیری ویژه صورت گرفته و نسبت به نیازها مختصر حمایت های خاص انجام شد.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: آنچه که تا امروز از دست دستگاه ها و شورای توسعه بر می آمده انجام شده و خانواده های شهدای قرآنی منا هر درخواستی دارند اعلام کنند به کمیته و ما به عنوان وظیفه تمام قد در مقابل این درخواست خواهیم ایستاد.

مرتبط با این خبر

  • آغاز مرحله دوم طرح قرآن، کتاب زندگی در شبکه های رادیویی

  • ویژه‌برنامه‌ رادیو قرآن برای معرفی بانوان قرآن‌پژوه

  • پخش زنده محفل انس با قرآن ویژه یادواره شهدای دانش آموز از رادیو قرآن

  • پخش ویژه برنامه مهر تابان در اربعین حسینی

  • پخش محفل نور رادیو قرآن از کربلای معلی

  • پخش زنده مراسم ویژه اربعین حسینی مصلای ری از رادیو قرآن

  • پخش زنده برنامه صبحگاهی "مهرتابان" از کربلای معلی

  • تبیین ابهامات نهضت ملی حفظ جزء 30 قرآن در مدارس/ کار آموزشی مضاعفی را نمی‌خواهیم

  • تربیت فرزند در سیره ی امام حسین(ع) از کلام استاد تراشیون

  • دیدار برنامه سازان رادیو قرآن با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق