صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

- از ساعت - به مدت -

دبیر اجرایی همایش ملی «اوقات فراغت بچه‌های مسجد» از حضور وزیر ارشاد در آیین اختتامیه همایش خبر داد و گفت: 16 کانون فعال و برتر این حوزه معرفی و تقدیر می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محسن رستگاری دبیر اجرایی همایش ملی «اوقات فراغت بچه‌های مسجد» از برپایی اختتامیه این همایش در روز چهارشنبه 18 مهر ماه خبر داد و بیان داشت: این مراسم از ساعت 14 با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ائمه جمعه، مدیران کل و مسئولان دبیرخانه‌های استانی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.
وی ضمن تشریح برنامه‌های اختتامیه همایش گفت: در این مراسم از مسئولانی که بیشترین همکاری را با کانون‌ها داشته‌اند، تجلیل می‌شود. همچنین انعکاس فعالیت کانون‌های برتر، ارائه گزارش توسط دبیر ستاد عالی، تجلیل از کانون‌های فعال و اجرای گروه‌های تواشیح، سرود و نمایشی از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
دبیر اجرایی همایش ملی «اوقات فراغت بچه‌های مسجد» با بیان اینکه در این همایش از 16 کانون برگزیده در طرح اوقات فراعت بچه‌های مسجد تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: این کانون‌ها در موضوعات مختلفی مانند قرآنی، اردویی، ورزشی، کتاب و کتابخوانی، علمی، کارآفرینی، جذب جوانان، مهدویت، سرود، تئاتر، فضای مجازی، روستایی، آموزشی، هنرهای تجسمی، اجتماعی و خواهران برتر شناخته شدند.
وی با اشاره به افتتاحیه این همایش به صورت استانی در تابستان گذشته ادامه داد: ابتدا ستاد اوقات فراغت به صورت استانی با عضویت 20 هزار پایگاه اوقات فراغت تشکیل شد و بعد از بررسی عملکرد فعالیت‌های کانون‌ها در این حوزه، نهایتاً 16 کانون انتخاب شدند.
رستگاری با اشاره به اهداف برگزاری این همایش تصریح کرد: این همایش با هدف جذب و سازمان‌دهی جوانان در پایگاه‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد و توانمندسازی آن‌ها در فعالیت‌های روز جامعه و معرفی و حمایت مادی و معنوی کانون‌های برتر در این حوزه برگزار می‌شود.

مرتبط با این خبر

  • اعلام نتایج نهایی رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • برگزاری مسابقات سراسری قرآن، بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی استان مرکزی است

  • رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل مسابقات سراسری قرآن فینالیست‌های خود را شناخت

  • پخش زنده اختتامیه مسابقات سراسری قرآن بانوان از رادیو قرآن

  • رقابت بانوان قاری در مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • اعلام فینالیست‌های حفظ 10 جزء مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • اسامی منتخبان نیمه‌نهایی رشته‌های حفظ مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • آغاز مرحله نیمه نهایی رقابت های بانوان در رشته های حفظ کل، حفظ 10 و 20 جزء

  • ادامه رقابت حافظان کل در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • ادامه رقابت‌ها در رشته حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن بانوان