صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

- از ساعت - به مدت -

حجت‌الاسلام دلاوری گفت: استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و ایجاد انگیزه بین نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برگزاری مسابقات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، دومین اختتامیه مرحله سراسری مسابقات قرآن اراک، شامگاه 13مهر برگزار و با اهدای جوایز نفرات برتر رشته‌های حفظ 10 جزء، 20 جزء و قرائت ترتیل به کار خود پایان داد.
حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، در گفت‌و‌گو با هادی ربیعی مجری مسابقات، گفت: ستاد عالی مسابقات قرآن اوقاف در سه ستاد راهبری، معین و اجرایی گنجانده شده است. وظیفه مدیریت ستاد راهبری برعهده سازمان اوقاف است که از امروز در اراک مستقر میشوند. ستاد معین توسط استاندار و با دبیری مدیرکل اوقاف انجام میپذیرد. ستاد اجرایی نیز با ریاست مدیرکل اوقاف و دبیری رئیس اداره قرآنی اوقاف انجام وظیفه میکند.
وی گفت: پرچم مسابقات 41اُمین دوره مسابقات قرآن اوقاف سال گذشته از ارومیه تحویل شد و با شروع سال جدید برنامه‌ریزی جهت برگزاری مسابقات آغاز شد.
وی تصریح کرد: جلسات رسمی ما از تاریخ 2 اردیبهشت سال جاری برگزار شد. کمیته‌های 11 گانه با مدیریت مدیران استان و دبیری نمایندگان اوقاف تشکیل شد، همه دستگاه‌ها دست به دست هم دادند تا مسابقاتی در شأن متسابقان قرآنی برگزار شود. این دوره از مسابقات نتیجه همدلی و وحدت مسئولان استانی و شهرستانی است.
دلاوری اضافه کرد: اصراری به برگزاری مسابقات در مرکز استان نداشتیم اگر تمام امکانات برگزاری در یکی از شهرستانها وجود داشت قطعا همان شهرستان میزبان مسابقات بود. استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و ایجاد انگیزه بین نوجوانان و جوانان از جمله اهداف برگزاری مسابقات است.
این گزارش حاکیست، داوود تاجران، شهردار اراک، نیز گفت: خوشبختانه در راستای برگزاری مسابقات قرآن اوقاف شاهد یکدلی و وحدت بین مسئولان استان هستیم. کمیته تبلیغات با شهرداری بود و سعی داشتیم برنامه‌ها به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.
وی تصریح کرد: داشتن مسئولیت کمیته تبلیغات شهری مسابقات قرآن بهترین سمت بنده در طول خدمت کاری است. برای تحقق اهداف مساجد، مدارس، تکایا، سپاه، بسیج، صدا و سیما ما را همراهی کردند.
تاجران در پایان اظهار کرد: با گذشت 40 سال از انقلاب خدمات بسیار خوبی در سطح کشور انجام شده است، باید بر تلاش‌ها بیفزاییم تا در حوزه قرآن به پیشرفت‌های عالی دست پیدا کنیم.

مرتبط با این خبر

  • اعلام نتایج نهایی رشته‌های حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • برگزاری مسابقات سراسری قرآن، بیاد‌ماندنی‌ترین رویداد فرهنگی استان مرکزی است

  • رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل مسابقات سراسری قرآن فینالیست‌های خود را شناخت

  • پخش زنده اختتامیه مسابقات سراسری قرآن بانوان از رادیو قرآن

  • رقابت بانوان قاری در مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • اعلام فینالیست‌های حفظ 10 جزء مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • اسامی منتخبان نیمه‌نهایی رشته‌های حفظ مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان

  • آغاز مرحله نیمه نهایی رقابت های بانوان در رشته های حفظ کل، حفظ 10 و 20 جزء

  • ادامه رقابت حافظان کل در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سراسری قرآن

  • ادامه رقابت‌ها در رشته حفظ و قرائت مسابقات سراسری قرآن بانوان