صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه- دوشنبه- چهارشنبه از ساعت 16:15 به مدت 45 دقیقه

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت های فوق برنامه برای متسابقین طراحی شده است و دانش آموزان بعد از اتمام تلاوت و مسابقه خود در سالن وارد برنامه های فرهنگی و هنری می شوند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: فعالیت های فوق برنامه برای متسابقین طراحی شده است و دانش آموزان بعد از اتمام تلاوت و مسابقه خود در سالن وارد برنامه های فرهنگی و هنری می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی تلفنی با برنامه "نمای نزدیک" گفت: سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهشی و در قسمت پسران از 12 تا 15 تیرماه در پنج رشته صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، تفسیر قرآن، احکام و انشا نماز در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه بهترین های قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور و برگزیده هفت میلیون دانش آموز در این مسابقات حضور دارند، خاطرنشان کرد: همچنین ارزیابی محتوای مسابقات توسط هیات اندیشه ورز صورت می گیرد و سعی می کنیم سال به سال با تغییرات جدی فعالیت ها را ارتقا دهیم.
مسیب زاده با اشاره به حضور داوران ممتاز بین المللی در مسابقات اظهار کرد: فعالیت های فوق برنامه برای متسابقین طراحی شده است و دانش آموزان بعد از اتمام تلاوت و مسابقه خود در سالن وارد برنامه های فرهنگی و هنری می شوند و از زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) بهره مند می شوند.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشته انشا نماز تصریح کرد: در کنار فعالیت های فنی مانند روخوانی، روان خوانی و صحت و قرائت یک سری فعالیت های جانبی مثل انشا نماز در مسابقات طراحی شده است به این ترتیب که دانش آموزان در سطح مدرسه انشا و دست نوشته های خود را پیرامون فعالیت های نماز انجام می دهند و وارد مرحله منطقه ای و استانی و کشوری می شوند.
وی با بیان اینکه این رشته در چهار بخش آزمون دارد، ادامه داد: بخش اول بخش عملی نماز است یعنی دانش آموزان افعال نماز را اجرا می کنند، یک بخش اذکار نماز است و صحت قرائت دانش آموزان بررسی می شود، یک بخش نیز دانش آموزان یک صفحه در مورد یک موضوع پیرامون نماز مطلب و انشا می نویسند و در آخر پنج کلمه انتخاب می شود که باید دو خط توضیح در مورد هر کلمه بنویسند.
مسیب زاده با بیان اینکه با این رشته در صدد نشر جنبه های هنری نماز هستیم، افزود: همچنین امسال برای اولین بار جشنواره فضای مجازی را در اداره کل فرهنگی هنری وزارت خانه راه اندزای کردیم و امیدواریم در این راه به آینده روشنی برسیم.

مرتبط با این خبر

  • معرفی دستاوردها و خدمات انقلاب در شنبه های انقلاب

  • برگزاری بخش آوایی مسابقات قرآن دانش آموزی در اردوگاه باهنر

  • یکسان سازی فعالیت های قرآنی در نشست مدیران تبلیغات اسلامی استان ها

  • ابلاغ برنامه جامع بین المللی فعالیت های قرآنی

  • پاسخ استاد شاه میوه اصفهانی به برخی جنجال ها به نحوه داوری آثار تواشیح

  • برگزاری دومین جشنواره قرآنی طیبات موسسه جامعه القرآن

  • رقابت حدود 500 نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم

  • برپایی جشن های دهه کرامت با مشارکت استانداران استان ها

  • رونمایی از آلبوم آثار گروه انوارالمهدی به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

  • مشارکت شبکه های سراسری رسانه ملی در طرح 1452