خدا، هرگز بنده خود را رها نمی كند

آیت الله جوادی آملی

💠 خیلی این حرف بلند است، كه خدا هرگز بنده اش را رها نمی كند؛ هیچ وقت! هیچ ممكن نیست كسی بگوید (یا الله) و خدا به او جواب ندهد؛ حالا به احد انحاء جواب می دهد.
و آن استدلال خود زكریا (سلام الله علیه) است؛ عرض كرد: پروردگارا! من كه پیر شدم، سنّم كم نیست؛ (ربّ انّی وهن العظم منّی و اشتعل الرّاس شیباً)، پیر شدم، عمر زیادی را گذراندم؛ این را برای آن نگفته كه من بچه می خواهم، الآن پیر هستم؛ آن در جمله های دیگر است‌. من پیر شدم، امّا در تمام این مدت (و لم اكن بدعائك ربّ شقیّاً)؛ یعنی تا كنون اینطور نبود كه من بگویم خدا، جواب ندهی!! الآن كه سنّم هم پیر شده است؛ اصلاً هیچ سابقه ندارد.
خیلی این حرف بلند است؛ (ربّ انّی وهن العظم منّی و اشتعل الرّاس شیباً و لم اكن بدعائك ربّ شقیّاً)* ؛ نه اینكه پیر شدم، بچه‌دار شدن سخت است، آن جریان فرزند داری كه می گوید سخت است و اینها، می گوید: (و امراتی عاقر)* ، آن حرف دیگر است؛ امّا در این زمینه دیگر نگفت فرزند داری برای من سخت است، این از آن نیست؛ امّا تا كنون نشد كه من بگویم (خدا)، تو بگویی چه كسی است؟!! هیچ وقت نشد من بگویم (خدا)، تو جواب ندهی، (و لم اكن بدعائك ربّ شقیّاً)؛ این حرف خیلی بلند است!!

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت WWW.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

1400/11/06
|
14:31
دسترسی سریع