سخنان منتشر نشده استاد فاطمی نیا (ره) درخصوص امام خمینی (ره)

استاد فاطمی نیا رضوان الله علیه در مورد برخی بزرگانی كه درك كرده بودند نقل و خاطراتی داشتند كه در این بین به شخصیت عالیقدر حضرت امام خمینی اعلی الله مقامه حق شناسی و ادای احترامی خاصی داشتند .

مرحوم آیت‌الله سید عبدالله فاطمی‌نیا علامه و محقق دینی در بیاناتی درخصوص امام خمینی (ره) اظهارداشت: من حاج حسین فاطمی از شاگردان میرزا جواد ملكی را در 100 سالگی زیارت كردم. او می‌گفت آقا میرزا جواد در من تصرفی كرد و من دیگر غیبت نكردم .
آیت الله حاج آقا‌ حسین فاطمی ره به دنبال نگارش كتابی علیه كارهای حضرت امام ره بود .

ایشان در بیان خاطراتش افزود : حاج آقا سیدحسین فاطمی بعد از قیام امام خمینی (ره) یك كتاب در رد كارهای انقلابی امام نه در رد خود ایشان می‌نویسد. چه بسا او معتقد بود در عصر غیبت نباید اقداماتی این چنین كرد. افرادی كه به دیدار ایشان می‌رفتند می‌دیدند كه در حال نگارش كتابی با مضمون مخالفت با امور انقلابی حاج آقا روح الله بودند، یك عارف درحال نگارش كتابی علیه عارف دیگری بود تا بگوید كار این آقا را نمی‌پسندم. افراد دیگری هم بودند كه می‌گفتند این آقا را قبول داریم اما كارهایش را نمی‌پسندیم.

حاج آقا حسین فاطمی كتاب 300 صفحه‌ای خود را پاره كردند

مرحوم استاد فاطمی‌نیا گفت: آقایی به نام سنجیده در قم یكی از راویان این ماجراست كه می‌گوید روزی به منزل حاج آقا حسین رفتم و دیدم كتاب را پاره كرده است و دور انداخته اند . از ایشان ماجرا را پرسیدم كه گفتند : كتاب من به 300 صفحه رسیده بود. در خواب دیدم كه حرم خانم‌ حضرت معصومه (س) را قرق كردند و می‌گفتند كه امام زمان علیه السلام در حال زیارت هستند و كسی نباید وارد شود.من التماس كردم و من را راه دادند.
حاج‌آقا حسین افزود: من وارد شدم و دیدم امام زمان سلام الله علیه در حرم هستند و حالتی دارند كه گویی منتظر كسی هستند. یك دفعه حاج آقا روح‌الله آمد و امام زمان سلام الله علیه تمام قد بلند شد و احترامش كردند .با او معانقه كردند و در حین معانقه انگار به من فرمودند: ایشان را رد می‌كنی؟ ایشان موید از جانب ماست. از خواب بیدار شدم دیدم عجب خطایی كردم و تمام كتاب را پاره كردم.


آدم حسابی نمی تونه مخالف امام خمینی (ره) باشه،

مرحوم استاد فاطمی‌نیا تصریح كردند :
علامه آیت الله سید مرتضی عسكری بعد از رحلت امام خمینی (ره) تجلیل ویژه‌ای در یك كنگره بین المللی از ایشان داشت كه این امر موجب شد برخی از افراد كه با انگیزه ضدیت با نظام دور علامه عسكری جمع شده بودند،
از ایشان فاصله بگیرند.
آدم حسابی نمی تواند مخالف امام خمینی ره باشد .
آقا میرزا جواد تهرانی قدش خمیده بود و به حد ركوع رسیده بود و با امام 180 درجه اختلاف مبنایی داشت اما حتی به جبهه هم رفت زیرا فهمید ایشان برای خدا قیام كرد. یك آدم حسابی و پاكیزه نمی‌تواند مخالف امام باشد، افراد مخالف یا پاكیزه نیستند یا غافل هستند كه امیدواریم خدا هدایتشان كند.

این استاد اخلاق در جای دیگری گفته بود كه مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی می‌فرمود تمام انبیاء الهی صلواه الله علیهم به وجود امام خمینی(ره) مبتهج هستند.

1402/03/16
|
13:26
دسترسی سریع