جشنواره صد شنبه تا پنج شنبه از ساعت 16:00 به مدت 70 دقیقه

رادیو قرآن

جشنواره 100

جشنواره صد

شبكه رادیویی قرآن، جشنواره سراسری نهضت ملّی قرآن خوانی را با محوریت قرآن خوانی ساده و آسان و با هدف گسترش فرهنگ ساده خوانی در جهت افزایش هرچه بیشتر انس با قرآن كریم برگزار می كند.

علاقه‌مندان بدون محدودیت سنی و تفكیك جنسیتی، می‌توانند؛ با خواندن آیاتی از كلام الله مجید در مدت زمان 100 ثانیه در این جشنواره شركت نمایند. شركت كنندگان باید جهت نام‌نویسی ، اطلاع از جزئیات و ارسال آثار خود به سایت رادیو قرآن به آدرس www.radioquran.ir مراجعه كرده و در بخش «جشنواره 100» پس از تكمیل اطلاعات شخصی (نام، نام خانوادگی، سن، محل سكونت…)، فایل صوتی خود را بارگزاری نمایند و یا فایل صوتی تلاوت خود را در اپلیكیشن واتساپ به شماره 09108994100 ارسال نمایند. همچنین علاقه مندان جهت شركت در این پویش می‌توانند با تلفن گویای شبكه به شماره 02127860100 تماس حاصل نمایند.
گفتنی است، ملاك شركت در جشنواره فقط صحیح خوانی قرآن كریم و رعایت اعراب صحیح كلمات می‌باشد؛ رعایت قوائد تجویدی، تكنیك‌های صوتی و اركان تلاوت ملاك ارزیابی نیست.

جشنواره قرآنی صد از شنبه تا پنج شنبه هر هفته در قالب برنامه رادیویی از ساعت 15:30 در دو بخش كودك و خردسال (به مدت 30 دقیقه) و بخش بزرگسال (به مدت 90 دقیقه) به روی آنتن می رود. بخش خردسال جشنواره 100 با عنوان «صد دانه یاقوت» و به صورت تولیدی با محوریت آموزش صحیح خوانی و حفظ قرآن كریم و با موضوع آموزش آداب تلاوت و همچنین پرداختن به موضوعات اخلاقی تربیتی و رفتاری تقدیم مخاطبان می شود. محوریت بخش كودك و خردسال آموزش سوره‌های قصار قرآن كریم می‌باشد كه هر هفته به یك موضوع خاص و یك سوره مشخص پرداخته می شود و هر روز یكی از آیات این سوره، موضوع مورد بحث برنامه می‌باشد.
برنامه "صد دانه یاقوت" در قالب جنگی نمایشی به تهیه كنندگی فاطمه گنجی، اجرای الهام دارابی و كارشناسی محمد امین مهدوی و با هنرمندی صدا پیشه گان، آسیه گرجی و سارا عرب پوریان همراه با قصه گویی مریم نشیبا و به نویسندگی الهام زیدی یام (نویسنده بخش نمایش) و مژگان عظیم پور (نویسنده بخش قصه) و جلال زارعی هماهنگی برنامه به روی آنتن می رود.
برای شركت و پخش فایل‌های صوتی در برنامه رادیویی اولویت با كسانیست كه زودتر آثار خود را ارسال نموده اند ولی همه ی شركت كنندگان در قرعه كشی شركت داده خواهند شد. از تلاوت‌های ارسالی شركت كنندگان، بسته‌های صوتی دو دقیقه‌ای تولید خواهد شد و در فواصل برنامه‌ها در طول 24 ساعت از رادیو قرآن پخش خواهد شد. برنامه جشنواره قرآنی 100 در بخش بزرگسالان به تهیه كنندگی حسن رحمانی، اجرای غلامرضا احمدی و كارشناسی استاد بهروز یاری گل با بخش‌های مختلفِ ارزیابی آثار ارسالی توسط كارشناس برنامه، گزارش میدانی و گفت و گو با مخاطبان و دریافت نظرات ایشان، گفت و گو با اساتید و قاریان قرآن، گفت و گو با شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین حضور چهره‌های شناخته شده هنری، فرهنگی و ورزشی در برنامه‌ها در خدمت مخاطبان می باشد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند و دیدگاه و نظرات خود را از طریق سامانه پیامكی، تلفن گویا و صفحه مجازی شبكه با ما در میان گذارند.
از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

instagram.com/jashnvareh100 🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

اطلاعات برنامه

روز های پخش: شنبه تا پنج شنبه

ساعت پخش برنامه: 16:00

مدت برنامه:70 دقیقه

تکرار برنامه:--

راه های ارتباط با برنامه

دسترسی سریع
جشنواره 100