رمضانی‌فرد خبر داد: رقابت 65 نفر در مرحله سوم آزمون اعطای مدرک به حفاظ

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن سازمان دارالقرآن الکریم گفت: این آزمون جهت مشخص شدن نتیجه داوطلبان دریافت مدرک درجه دو با همترازی فوق لیسانس، اول اسفند‌ماه برگزار می‌شود.

1399/11/29
|
13:03

محمد رمضانی‌فرد، مدیر کل آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به آزمون مرحله سوم پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: این آزمون جهت مشخص شدن نتیجه داوطلبان دریافت مدرک درجه دو با همترازی فوق لیسانس، جمعه، اول اسفندماه، ساعت 14 در محل سازمان دارالقرآن کریم برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن با بیان اینکه امسال از حدود 8 هزار و 700 نفری که در آزمون‌های پانزدهمین دوره شرکت کردند، تا به اینجا تعداد 600 نفر حائز دریافت مدارک 10 جز، 20 جز و حفظ کل با درجات 3، 4 و 5 با همترازی دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس شده‌اند، اظهار کرد: مدارک این افراد تا پایان سال ارسال خواهد شد.

رمضانی‌فرد افزود: در این مرحله، میزبان 20 نفر از بانوان و 45 نفر از آقایان هستیم که داوطلب دریافت مدرک درجه 2 با همترازی فوق‌لیسانس هستند.

وی تصریح کرد: این مرحله از آزمون شامل 180 سؤال در بخش ترجمه تخصصی قرآن است که 120 سؤال از ترجمه آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و 60 سؤال از کتاب قاموس قرآن تألیف آیت‌الله سیدعلی‌اکبر قرشی خواهد بود.

نتایج این دوره از آزمون حداکثر تا 15 اسفند‌ماه اعلام خواهد شد.

دسترسی سریع