سومین دوره اختتامیه مسابقات بین‌المللی مشكات برگزار شد

مرحله نهایی و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن كریم مشكات شب گذشته، با حضور جمعی از مدیران و چهره‌های قرآنی كشور در تهران برگزار شد.

1403/01/19
|
11:05

مرحله نهایی و اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن كریم مشكات شب گذشته، شنبه 18 فروردین همزمان با اذان مغرب و اقامه نماز جماعت با حضور آیت‌الله موسوی‌جزایری، عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام تقوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اكبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، حجت‌الاسلام مجتبی محمدی، امام‌جمعه كوهسار و مدیر مؤسسه قرآنی مشكات و جمعی از مدیران و چهره‌های قرآنی كشور در تهران برگزار شد.

در این مراسم ابتكاری نو از اساتید تراز اول قرآن كریم كشور را شاهد بودیم كه اذان مغرب به افق تهران با اجرای همزمان اساتید ازجمله سبزعلی، محمدحسین سعیدیان، رحیم خاكی، علی قاسم‌آبادی و حمیدرضا احمدی‌وفا انجام شد و قاب جدیدی از یك اجرای قرآنی را به یادگار گذاشت.


یادآور می‌شود، این دوره مسابقات بین‌المللی قرآن كریم مشكات در بخش مردمی به منظور نشر معارف قرآن كریم و تحكیم اتحاد امت اسلامی و همچنین تكریم قاریان و حافظان جهان اسلام، به صورت مجازی از سوی مؤسسه پیروان مشكات قرآن و عترت برگزار شد.

در این مرحله رقابت 9 قاری برتر مسابقات بین‌المللی و مردمی قرآن كریم مشكات در رشته‌ قرائت تقلیدی ازجمله حمیدالله فیاضی از افغانستان، عمارسالم علی آل حمید از عراق، شَمسوری عبدالله از اندونزی، شهاب احمدحسن احمد از مصر، محمدعثمان غنی از بنگلادش، ابراهیم بوغالب از بلژیك، علیرضا عادلی از پاكستان، میرحسین انواری و علی ذاكری از ایران انجام شد.

بر همین اساس و بعد از داوری 9 اثر راه‌یافته به ترتیب حمیدالله فیاضی از افغانستان، شمسوری عبدالله از اندونزی و علی ذاكری از ایران نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن كریم مشكات را به خود اختصاص دادند.

لازم به ذكر است ، مراسم اختتامیه این مسابقات روز شنبه، 18 فروردین ماه در خلال برنامه ای پوششی به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و اجرا غلامرضا احمدی به صورت زنده از شبكه رادیویی قرآن موج fm ردیف 100 مگاهرتز پخش شد.

دسترسی سریع