صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مراسم معارفه استاد احمد ابوالقاسمی بعنوان مدیر جدید رادیو قرآن و تودیع سید میعاد صالحی مدیر اسبق این شبکه با حضور معاون صدا، جمع کثیری از چهره های مطرح قرآنی و همکاران این شبکه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن: در این مراسم که روز یکشنبه 27 فروردین 1396 در سالن کنفرانس معاونت صدا برگزار شد، خانم آبروانی معاون صدا ضمن تقدیر و تشکر از مدعوین قرآنی و همکاران رادیویی در این مراسم یاد آور شد:
اساس و بنیان این نظام مقدس، برگرفته از تعالیم قرآنی و اهل بیت علیهم السلام است از همین رو حضور مفاخر قرآنی غنیمتی گرانقدرند و ما این حضور ارزشمند را ارج می نهیم.
وی در ادامه از زحمات 8 ماهه دکتر صالحی در زمان تصدی مدیریت این شبکه تشکر کرد و گفت:دکتر صالحی از حافظان پر تلاش کشورمان هستند که امیدواریم حضور ایشان در حوزه های دیگر خدمت رسانی منشا خیر باشد.
وی همچنین با اشاره به سابقه و فعالیتهای ارزنده استاد احمد ابوالقاسمی درحوزه های آموزشی و تلاوت قرآن یاد آور شد: من یقین دارم ایشان با همه توان و تعامل کامل با همه نهادهای قرآنی دوشادوش همکاران رادیو قرآن در جهت ارتقای برنامه های این شبکه موفق خواهند بود.
آبروانی با تاکید بر تشکیل اتاق فکر با حضور همه نخبگان و فرهیختگان قرآنی برای ارتقای برنامه های این شبکه یادآور شد: وظیفه همه ما همکاری صد در صدی با همه نهادهای قرآنی علی الخصوص شورای عالی قرآن است و آنچه در این اتاق فکر برای ما مهم است، اتفاق و اتحاد ما در اصول و مبانی است، از طرفی هم ضمن احترام به سلایق و تفاوتهای نظری معتقدیم این تضارب آرا همیشه منجر به بالندگی و رشد برنامه های این شبکه خواهد بود.
معاون صدا در پایان این نشست افزود:صفحات مقدس قرآن کریم که هربار تلاوت می کنیم، واژه به واژه آن از مقابل دیدگان پیامبر (ص) عبور کرده و بارها از لسان مبارک ایشان جاری شده و ما مفتخر به داشتن چنین موهبتی هستیم.
استاد احمد ابوالقاسمی هم در سخنانی ضمن تشکر از حضور نخبگان قرانی در این مراسم اعلام کرد: امیدوارم بتوانم در این دوره که این وظیفه خطیر بر عهده ام گذاشته شده، به نحو مطلوبی این رسالت مهم را به انجام برسانم.
وی برپایی دوره های آموزشی رفتاری و مهارتهای عملی قرآنی را برای پرسنل این شبکه از اولویتهای کاری خود دانست و یادآور شد: بهترین دوستانی که می توانند برنامه های این شبکه را رصد کنند، نیروهای مجرّب رادیو قرآن هستند و امیدوارم با ارائه نظراتشان یاری گر خادمین قرآنی در این شبکه باشند.
پیش از شروع سخنان ابوالقاسمی، سیدمیعاد صالحی نیز گزارشی مختصر از فعالیتهای صورت گرفته در طی 8 ماه گذشته ارائه کرد و افزود: افزایش حضور میدانی رادیو قرآن در محافل قرآنی برای پخش زنده برنامه ها از جمله حضور در نقاط محروم کشور، پوشش مستقیم حمایت از انتفاضه فلسطین، پخش زنده مراسم سال تحویل از حرم مطهر رضوی، تشکیل هیأتهای اندیشه ورز تلاوت و ادعیه خوانی، تشکیل بیش از 20 جلسه هم اندیشی با نخبگان قرآنی، تلاش برای تغییر ذائقه مردم در استماع تلاوتهای قاریان کشورمان در خلال برنامه ها و تحوّل در برنامه های صبحگاهی از مهمترین برنامه های دوران مدیریت اینجانب بود.
در پایان این مراسم با اهدای حکم مدیریت رادیو قرآن به استاد احمد ابوالقاسمی از سوی معاون صدا و اهدای لوح یادبود به سیدمیعاد صالحی مدیر اسبق رادیو قرآن، مراسم با ذکر صلوات به پایان رسید.

مرتبط با این خبر

  • پخش محفل انس با قرآن ویژه شب عاشورا از رادیو قرآن

  • گفت و گو با همسران شهدا در «نیمه پنهان ماه»

  • هیئت حسینی رادیو قرآن در شب های تاسوعا و عاشورا با برنامه "شمع روشن"

  • هفته دفاع مقدس با ویژه برنامه "حکایت همچنان باقی"

  • پخش ویژه برنامه "قرآن کربلا" در تاسوعا و عاشورای حسینی از رادیو قرآن

  • پخش "مقتل الحسین" در تاسوعا و عاشورای حسینی از رادیو قرآن

  • پخش زنده ویژه برنامه مهرتابان از حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

  • بررسی مضامین و اشارت قرآنی در کلام امام علی(ع)

  • آشنایی مخاطبان با تاثیر قرآن بر ادب فارسی در "آیه ها و آینه ها"

  • بررسی موضوعی ماهیت زبان قرآن در برنامه ی "روشنا"