صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دبیر طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی (بشارت1453 ) از آغاز اجرای این طرح با هدف حفظ و تثبیت جزء سی ام قرآن کریم (از سوره مبارکه نبأ تا بروج) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، احمد فراهانی مدیر گروه آموزش رادیو قرآن و دبیر طرح تابستانه قرآن، کتاب زندگی(بشارت1453 ) در معاونت صدا در رابطه با آغاز اجرای این طرح از سوی رادیو قرآن گفت: طرح تابستانه قرآن کتاب زندگی(بشارت1453 ) شامل برنامه های بسیاری است که از دوم تیرماه تا اواسط شهریور در رادیو قرآن و همراهی شبکه های رادیویی ایران ، جوان ، ورزش ، گفت و گو ، پیام ، تهران ، نمایش ، فرهنگ و حوزه چند رسانه ای معاونت صدا اجرایی می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: حفظ و تثبیت جزء سی ام قرآن کریم (از سوره مبارکه نبأ تا بروج) از اهداف مهم این طرح است؛ حفظ برای کسانی که تازه همراه این طرح می شوند و تثبیت برای افرادی که سال گذشته همراه این طرح بودند.
فراهانی ضمن توضیح برنامه ها تصریح کرد: "عارفان بهشت" ویژه برنامه ی اصلی این طرح است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:15 تا 16:55 با حضور اساتید و حافظان کل قرآن کریم از جمله حسین طرقی، محمدمهدی بحرالعلوم و مهدی عباسی به صورت زنده از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان می شود.
وی اذعان داشت: شنوندگان می توانند با شماره پیامک 30000100 در این برنامه مشارکت و محفوظات خود را ارائه کنند و چنانچه نیاز به آموزش و نکته ای در جهت بهتر حفظ کردن داشته باشند، توسط کارشناسان به آنان ارائه می شود.
دبیر طرح قرآن کتاب زندگی(بشارت 1453) در ادامه گفت: "هدیه های آسمانی" از دیگر برنامه های این طرح در جهت حفظ جزء سی ام قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان است که پنجشنبه های هر هفته از ساعت 9 تا 10 با حضور دو تن از حافظان کل قرآن کریم (مریم تقی زاده و نجمه شبانی قهرودی) به سمع مخاطبان می رسد.
وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند با برنامه قرآن، کتاب زندگی(بشارت 1453) نیز همراه این طرح باشند، افزود: این برنامه در مدت زمان 5 دقیقه به تکنیک ها و روش های حفظ قرآن کریم توسط استاد معتزآقایی و همچنین یک نکته از مفاهیم می پردازد که شنبه تا پنجشنبه در ساعت 10:25 از رادیو قرآن پخش می شود.
فراهانی ضمن قدردانی از همکاری های شبکه های رادیویی اظهار کرد: برنامه ای با اجرای استاد معتز آقایی تدارک دیده شده که به تکنیک های حفظ و مفاهیم قرآن کریم می پردازد که 8 شبکه ی رادیویی: تهران، ایران، جوان، گفت و گو، پیام، ورزش، فرهنگ و نمایش و اداره چندرسانه ای معاونت صدا آن را پخش می کنند؛
همچنین سوال پیامکی به صورت روزانه در چند نوبت پخش و شنوندگان می توانند پاسخ سوالات خود را به شماره 30001453 ارسال کنند. ، بر این اساس هر روز 3 برنده انتخاب و به هر نفر مبلغ یک میلیون ریال به عنوان هدیه به آنها تقدیم می شود. اسامی برندگان فردای هر روز در سایت رادیو قرآن اعلام خواهد شد.
مدیر گروه آموزش رادیو قرآن می افزاید: برنامه "فهم زبان قرآن" در مدت زمان 30 دقیقه به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم می پردازد که روزهای سه شنبه و چهارشنبه ساعت 18:20 از رادیو قرآن موج اف ام ردیف 100 مگاهرتز پخش می شود.
لازم به ذکر است، این طرح تا اواسط شهریور ماه ادامه دارد و پس از آن در دو دوره ی دیگر در فصل های پائیز و زمستان نیز با همین رویکرد ادامه خواهد داشت.

مرتبط با این خبر

  • اعلام ویژه برنامه های رادیو قرآن در اربعین حسینی

  • همکاری با رادیو قرآن ثمربخش در زمینه ترویج آموزش قرآن

  • برگزیدگان رشته حفظ و قرائت قرآن در بخش بانوان

  • پخش زنده اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان از رادیو قرآن

  • تغییر چینش جغرافیایی رتبه‌ها در مسابقات قرآن بانوان/ رقابت‌ها کیفی و نزدیک به‌هم است

  • پیام تسلیت رادیو قرآن در پی درگذشت پیشکسوت قرآن "محمدکاظم محمدزاده"

  • بزرگداشت استاد محمدکاظم محمدزاده در برنامه "اکسیر"

  • مسابقات سراسری قرآن بانوان از رادیو قرآن پخش می شود

  • پخش زنده اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن از رادیو قرآن

  • برنامه روز پایانی رقابت‌های حفظ کل و قرائت تحقیق/ آخرین تلاش‌ها برای کسب رتبه