صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شیرین نامه" مجله شنیداری مشتمل بر صفحات پر نشاط معنوی و منعطف به لحظات شیرین افطار کاری از گروه تلاوت و محافل قرآنی رادیو قرآن هر روز از ساعت 18 به مدت 150 دقیقه به صورت زنده تقدیم مخاطبان می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، پخش تلاوت های جدید و اول بار پخش از جمله بخش های مجله ی شنیداری "شیرین نامه" است؛ در این برنامه شنونده بخش های کارشناسی و متنوع در زمینه های گوناگونی خواهیم بود.
شرح دعای روز از توسط مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی از جمله آیتم های این برنامه است که در این قسمت متن دعاها با صدای استاد سید کریم موسوی از مبتهلان برجسته ی کشور برای نخستین بار پخش خواهد شد.
در بخش دیگری گزارشگر برنامه با 30 نفر از اتباع کشورهای دیگر گفتگو کرده و سوالاتی راجع به نحوه ی روزه داری در کشور مورد نظر و آداب و رسوم مردم مسلمان آن کشور نسبت به ماه مبارک رمضان جویا شده است.
نامه های بارانی آیتم دیگر این برنامه است که با اجرای امیر حسین مدرس همراه است و در آن شنونده توصیه های اخلاقی علما به شاگردان خویش هستیم.
در بخش "ماه رمضان شروعی دوباره" نیز با فضائل و رزائل اخلاقی و چگونگی مواجهه ی روزه داران با این موارد همراه خواهیم بود. که با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر الدین نوری زاده تقدیم شنوندگان خواهد شد.
در برنامه شیرین نامه شنونده ی بیانات حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده در بخش مروارید احکام خواهیم بود که ایشان احکام مرتبط در ماه مبارک رمضان را توضیح می دهند.
در بخش دیگری از شیرین نامه از نقطه نظرات کارشناس بخش تغذیه خانم ذراتی بهره مند خواهیم شد.
با عنایت به رویکرد محتوایی معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران ، نسبت به ترویج فضیلت صبوری و بردباری از توصیه های کارشناسان پلیس راهور ناجا در مقوله ی صبر در فرهنگ ترافیک شهری در قسمتی به نام «ایست!صبور باشید» استفاده می کنیم.
بخش دیگری از برنامه شیرین نامه به خاطرات حضور رزمندگان و آزادگان سرافراز در جبهه های حق علیه باطل و زنده نگه داشتن یاد شهدا با بیان اُمرای ارتش و تعدادی از اعضای هیأت عالی معارف جنگ در آیتم «جاودانه ها» هدیه حضور شنوندگان خواهد شد.
در این برنامه از همراهی عمومی شنوندگان در قالب تماس های تلفن و پیامک بهره مند می شویم.
شنوندگان می توانند طی تماس با شیرین نامه قطعه ای که شنوندگان با آن آیه بیشتر انس گرفته اند با ذکر و نوع برداشتشان، همراه با ترجمه برای برنامه نقطه نظرات خود را اعلام دارند.
گفتنی است، این برنامه همه روزه از ساعت 18 تا اذان مغرب(ویژه افطار) به صورت زنده با تهیه کنندگی سید نورالدین سجادی و با اجرای یاسر دعاگو به سمع شنوندگان خواهد رسید.

مرتبط با این خبر

  • روایت زندگی شهید محمدعلی رجایی در حکایت جاودانگی

  • ابلاغ و تبلیغ غدیر؛ رأس وظایف هر دستگاه‌ فرهنگی

  • میثاق ولایت در روز عید غدیر خم از رادیو قرآن پخش می شود

  • آموزه های قرآنی صحیفه سجادیه در "حدیث بندگی"بررسی می شود

  • بررسی خطبه 151 نهج البلاغه در برنامه تجلی وحی در کلام علی(ع)

  • پخش سلسله سخنرانی های آیت الله جوادی آملی در سروش هدایت

  • اسامی برندگان مسابقه پیامکی طرح تابستانی قرآن، کتاب زندگی یکشنبه 13 تا سه شنبه 22 مرداد

  • تحلیل و تفسیر تلاوت قاریان مشهور مصری در برنامه ی "ترنم آیات"

  • تحلیل تلاوت های محمد طنطاوی و سعید مسلم در برنامه اکسیر

  • زندگی شهید سرلشگر خلبان بابایی در حکایت جاودانگی