صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر شبکه رادیویی قرآن از تولید و پخش 30 برنامه ویژه ایام ماه مبارک رمضان از این شبکه رادیویی خبر داد.

نشست خبری احمد ابوالقاسمی، مدیر شبکه رادیوی قرآن، در رابطه با برنامه‌های این رادیو طی ماه مبارک رمضان صبح امروز، 15 اردیبهشت‌ماه، در محل سالن کنفرانس رادیو قرآن واقع در ساختمان شهدای رادیو سازمان صداوسیما برگزار شد.

ابوالقاسمی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان امسال 30 برنامه ویژه خدمت شنوندگان و مخاطبان رادیو قرآن ارائه می‌شود، اظهار کرد: ترتیب برنامه‌ها به این صورت است که ساعت 24 بامداد برنامه ترتیل یک جز قرآن کریم توسط محمود خلیل الحصری با ترجمه فارسی استاد قادرپناه خدمت شنوندگان عزیز تقدیم می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن افزود: برنامه ترجمان وحی که در رابطه با سوره مبارک قدر است از ساعت 2 بامداد به مدت 20 دقیقه و برنامه لحظه‌های ناب که شرح دعای ابوحمزه ثمالی است از ساعت 2:20 دقیقه بامداد به مدت 10 دقیقه پخش می‌شود. همچنین برنامه در خلوت حضور که برنامه ویژه سحری رادیوی قرآن است از ساعت 2:30 تا 4:30 و برنامه تلاوت ترتیل یک جز قرآن به صورت زنده از آران و بیدگل برنامه دیگری است که طی ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

ابوالقاسمی در معرفی دیگر برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان ادامه داد: برنامه بوستان معرفت به صورت زنده از ساعت 7:30 به مدت 30 دقیقه پخش می‌شود. برنامه قرآن و زندگی شامل 30 موضوع متناسب با مقوله صبر و استقامت بوده و از ساعت 9:15 به مدت 45 دقیقه ارائه می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن تصریح کرد: برنامه ابتهال ویژه ماه رمضان به صورت تولیدی از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه پخش می‌شود. برنامه ترجمان وحی از ساعت 11:15 به مدت 20 دقیقه و برنامه ترتیل یک جز از قرآن کریم با صدای محمد صدیق منشاوی دیگر برنامه‌های رادیو قرآن در این ایام است.

ابوالقاسمی با اشاره به برنامه تسبیح آفتاب ویژه اذان ظهر که از ساعت 12:40 به مدت 25 دقیقه پخش می‌شود، گفت: برنامه اشاره در رابطه با معرفی کتاب که از ساعت 14:25 به مدت 15 دقیقه پخش می‌شود. پخش محفل انس با قرآن و نیز برنامه شیرین نامه ویژه افطار ایام مبارک رمضان از ساعت 18 هر روز به مدت 150 دقیقه به سمع شنوندگان می‌رسد.

وی با بیان اینکه ترتیل یک جز از قرآن کریم با صدای محمدحسین سعیدیان از ساعت 17 تا 18 به مدت 60 دقیقه پخش می‌شود از برنامه‌های دیگر رادیو قرآن است، اظهار کرد: پخش دعای افتتاح از ساعت 20:35 به مدت 15 دقیقه و نیز برنامه کارگاه ترجمه ویژه ترجمه و تفسیر سوره مبارکه قدر است و طی دو روز اول هفته از ساعت 21 به مدت 45 دقیقه پخش می‌شود نیز برنامه‌های دیگر شبکه رادیوی قرآن خواهد بود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن در ادامه با بیان اینکه برنامه راز آسمان که یک برنامه ویژه شب عید فطر و با موضوع استهلال است نیز از برنامه‌های ویژه عید فطر امسال است، اظهار کرد: همچنین برنامه صهبا که جنگ قرآنی است به صورت زنده از ساعت 21:45 به مدت 75 دقیقه پخش می‌شود. برنامه محفل نور که ویژه پخش محافل قرآنی است در طول سال اجرا شده و از ساعت 23:05 به مدت 50 دقیقه پخش می‌شود از برنامه‌های رادیو در ایام ماه رمضان است.

ابوالقاسمی در ادامه ضمن اشاره به برنامه عارفان بهشت که طی روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 15: 16 تا 17 پخش می‌شود ادامه داد: پخش دعای جوشن کبیر ویژه شب‌های قدر به مدت 90 دقیقه از ساعت 22 و برنامه قدر قرآن که این برنامه نیز طی ایام شب‌های قدر پخش می‌شود، برنامه‌های دیگر رادیو قرآن در ایام ماه مبارک رمضان است.

مدیر شبکه رادیویی قرآن با اشاره به برنامه قسم به زیتون ویژه روز قدس که از ساعت 9:30 آغاز می‌شود و نیز دعای وداع با ماه رمضان که در حلول ماه شوال به مدت 15 دقیقه از ساعت 20:45 پخش می‌شود، اظهار کرد: پخش نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی از ساعت 7 صبح به مدت 2 ساعت خواهد بود. برنامه عید بندگی ویژه عید سعید فطر نیز از ساعت 9:30 تا 11 روز عید پخش می‌شود، برنامه‌های رادیو قرآن در عید فطر خواهد بود.

مرتبط با این خبر

  • لحظات معنوی سحرگاه ماه رمضان با برنامه "در خلوت حضور"

  • پخش و تحلیل تلاوت های برتر در برنامه "تسبیح آفتاب"

  • پخش زنده مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان از رادیو قرآن

  • تراکنش 30 میلیاردی بخش فروش نمایشگاه قرآن تا شب ششم

  • مخاطبان 1452 با «عارفان بهشت» همراه می‌شوند

  • پخش زنده جنگ شبانگاهی "صهبا" از امامزاده پنج تن لویزان

  • تحلیل 2 پیشکسوت قرآنی از بیانات اخیر رهبر انقلاب/ قاریان اگر می‌خواهند قرآنی بمانند، معلم شوند

  • تحلیل و بررسی بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جامعه قرآنی

  • تهیه و پخش تلاوت های مجلسی در سال رونق تولید

  • لحظات معنوی افطار با ویژه برنامه "شیرین نامه"