صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رقابت‌های مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، 20 فروردین‌ماه، در مرحله نیمه‌نهایی آغاز شد و تا نوبت صبح روز 21 فروردین‌ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، مرحله نیمه‌نهایی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، 20 فروردین‌ماه، در بخش‌های بزرگسالان، بانوان، دانش‌آموزان و روشندلان در هتل همای تهران در رشته‌های حفظ کل و قرائت تحقیق قرآن آغاز شد.
براساس برنامه اعلام شده، مرحله نیمه‌نهایی طی دو نوبت صبح و بعدازظهر سه‌شنبه، 20 فروردین‌ و نیز نوبت صبح روز چهارشنبه، 21 فروردین‌ماه، در سه سالن مجزا در این هتل برگزار می‌شود.
رقابت‌های رشته حفظ کل قرآن کریم در بخش آقایان، دانش‌آموزان پسر و روشندلان در سالن مروارید، رشته قرائت آقایان و دانش‌آموزان در سالن صدف و رقابت‌های دانش‌آموزان دختر و بانوان نیز در سالن زمرد هتل هما در حال برگزاری است.
همچنین، مرحله نهایی(فینال) سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران طی بازه زمانی 21 تا 25 فروردین‌ماه در مصلای امام خمینی(ره)، همراه با همچنین این دوره از مسابقات همزمان با سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان، ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان جهان اسلام، چهارمین دوره مسابقات قرآن نابینایان و سومین دوره مسابقات بین‌المللی طلاب(به میزبانی شهر قم) برگزار می‌شود.
نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بخش آقایان مهدی غلام‌نژاد در رشته قرائت، محمدجواد مرادی در رشته حفظ کل، مریم شفیعی، در رشته حفظ کل در بخش بانوان، سعید علی‌اکبری در بخش نابینایان، روح‌الله آقایی، سلمان اصل غوابش، روح الله آقایی، محمد خاکپور در بخش طلاب و همچنین در بخش دانش‌آموزی نیز به ترتیب امیرحسین رحمتی در رشته قرائت و علی فیضی در رشته حفظ و در بخش بانوان نیز زینب امین‌پور در رشته حفظ قرآن خواهند بود.
یادآور می‌شود مرحله مقدماتی این مسابقات به صورت غیرحضوری شامل ارتباط تصویری و تلفنی و ارسال اثر با اخذ 637 اثر از 84 کشور، اواخر بهمن‌ماه97 به صورت غیرحضوری برگزار شد که پس از ارزیابی‌ها، تعداد 184 شرکت‌کننده به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات راه پیدا کردند و به ایران دعوت شدند.
لازم به ذکر است، این دوره از مسابقات به همت گروه تلاوت و محافل رادیو قرآن به صورت زنده تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی نقش رسانه رادیو در آموزش، تبلیغ و ترویج قرآن

  • قدردانی مهدی غلام‌نژاد از رادیو قرآن

  • اعلام رسمی شماره حساب و کارت برای دریافت کمک‌های مردمی به سیل زدگان توسط سپاه و بسیج

  • پیام تبریک مدیر رادیو قرآن به فرمانده کل سپاه پاسداران

  • نیمی از داوران مسابقات بین‌المللی نخستین‌بار قضاوت می‌کردند/ پیوست آموزش‌های تخصصی

  • تحلیل و بررسی مسابقات قرآن ایران در برنامه "افق"

  • نیمه شعبان، سالروز ولادت یگانه منجی عالم بشریت مبارک باد.

  • تفسیر "آیات مهدویت در قرآن" در حریم ایمان

  • نیمه شعبان با ویژه برنامه "روز امید" از رادیو قرآن

  • پخش زنده اختتامیه نوزدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم/ استقبال بی نظیر قرآن دوستان از طرح